рф продовжує отримувати електронні чіпи західних виробників для виготовлення озброєння

росіяни облаштували постачання необхідної західної електроніки для виготовлення озброєння через Туреччину та Гонконг.

рф продовжує отримувати електронні чіпи західних виробників
рф продовжує отримувати електронні чіпи західних виробників

Про це йдеться у спільному розслідуванні ЗМІ та британського аналітичного центру Royal United Services Institute (RUSI).

Розслідувачі з’ясували, що за сім місяців до 31 жовтня 2022 року імпорт електроніки до рф склав 2,6 мільярда доларів. Із них на товари західних виробників припадає 777 мільйонів доларів.

Серед імпортованих товарів є комп’ютерні чіпи американських компаній Intel Corp, Advanced Micro Devices Inc (AMD), Texas Instruments Inc і Analog Devices Inc, а також німецької Infineon AG.

Комплектуючі, виготовлені в цих компаніях, були виявлені у російських системах озброєння.

Для здійснення поставок росія створила компанії в Туреччині та Гонконгу та інших торгових центрах світу.

Крім того, один російський імпортер, OOO Fortap, що базується в Санкт-Петербурзі, був створений російським бізнесменом у квітні. З того моменту компанія імпортувала електроніки на щонайменше 138 мільйонів доларів, включаючи американські комп’ютерні компоненти.

Ця інформація вказана у документах російської митниці. Вони показують, що одним із найбільших постачальників для Fortap стала турецька компанія Bion Group Ltd Sti, яка раніше торгувала текстилем. Нещодавно Bion Group Ltd Sti почала оптову торгівлю електронікою. Там від коментарів відмовилися.

Ще один російський імпортер, ТОВ «Титан-Мікро», зареєстрований за адресою на північній околиці Москви. Компанія також імпортувала західні комп’ютерні компоненти після вторгнення.

Деякі з постачальників, включаючи фірми в Гонконзі та Туреччині, мають зв’язки з російськими громадянами. Це відображено в документах компаній.

Розслідувачі підкреслюють, що в документах трьох комерційних постачальників, які вони отримали, не вказується точний тип напівпровідників та інших закуплених електронних виробів. Крім того, невідомо, що саме відбувається з цими компонентами, коли вони потрапляють в росію.

Представник міністерства торгівлі США сказав журналістам, що доступ рф до відповідних компонентів скоротився на 70 відсотків завдяки введеним обмеженням.

«З початку вторгнення доступ росії до напівпровідників з усіх джерел скоротився майже на 70 відсотків завдяки діям безпрецедентної коаліції з 38 країн, яка об’єдналася, щоб відповісти на агресію путіна. Не дивно, що Росія наполегливо працює, щоб обійти контроль», — зауважив представник міністерства торгівлі.

Разом з тим у розслідуванні підкреслюють, що після вторгнення рф в Україну в лютому 2022 року заявлена ​​вартість імпорту напівпровідників росією насправді різко зросла.

Прессекретар сказав, що міністерство торгівлі проаналізувало різні дані і тому не може коментувати висновки Reuters.