Понад 1,2 млн росіян звернулися до ресурсів проєкту «Хочу жити»

  • 109

Інформаційними ресурсами українського державного проєкту «Хочу жить», який дає можливість загарбникам здатися в полон, скористалися понад 1,2 мільйона людей.

Полонені росіяни
Полонені росіяни

Про це сказав представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону, передає Укрінформ.

«Розголос щодо цього проєкту надзвичайно серйозний, в першу чергу на території самої російської федерації, і „сарафанне радіо“ працює. Нам відомо, що понад 1 мільйон 200 тисяч людей звернулися до інформаційних ресурсів проєкту. Це ті люди, які шукають для себе або для своїх рідних можливість зберегти життя у цій війні», — зазначив Юсов.

За його словами, щодня фіксується понад 100 прямих контактів і звернень через чат-бот або консультаційну гарячу лінію проєкту від росіян, які висловили намір здатися в полон.

«Точну кількість ми не коментуємо, зокрема з міркувань безпеки цих людей. До того ж тривають переговори щодо повернення наших полонених, а всі ці речі можуть впливати», — сказав представник розвідки.

Він зауважив, що найбільшу активність виявляють так звані частково мобілізовані, які не розуміють, що їм робити на війні в Україні.

«Вони точно розуміють, що це не їхня війна, вони хочуть вижити. А Україна як цивілізована держава, яка дотримується міжнародного права, Женевських конвенцій, таку можливість їм надає», — підкреслив Юсов.

«Хочу жить» — державний проєкт, покликаний допомогти військовослужбовцям з рф безпечно здатися в полон ЗСУ. Аби отримати інформацію про те, як здатися в полон, російським військовослужбовцям або їхнім рідним та близьким слід звернутися на цілодобову телефонну лінію за номерами: +38 066 580 34 98; +38 093 119 29 84. Інформація про здачу в полон російською також є на Телеграм-каналі «Хочу жить».

Нагадаємо, перші російські мобілізовані почали здаватися в полон Силам Оборони за допомогою проекту «Хочу жити» від Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.