В Україну повернули 16-річного хлопця, який жив у прийомній сім’ї в росії

  • 115

В Україну вдалося повернути неповнолітнього хлопця, якого загарбники вивезли з Донецької області до росії.

В Україну повернули 16-річного хлопця
В Україну повернули 16-річного хлопця

Про це повідомив у Фейсбуку Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

«До Дня святого Миколая трапляються дива. От сьогодні таке диво трапилося і в 16-річного Сергія, який майже через 8 місяців повернувся в Україну після того, як його вивезли в російську федерацію», — написав він.

За словами Лубінця, хлопець жив поблизу Маріуполя, незадовго до війни втратив батьків, однак має сестру, а нині — ще й небайдужих співвітчизників, які готові йому допомагати.

Після захоплення росіянами рідного населеного пункту, його, як і багатьох інших дітей вивезли в Донецьк, а згодом до росії.

Лубінець розповів, що дитячий омбудсман російської федерації Марія Львова-Бєлова, яка приїжджала для «милого спілкування» з дітьми на камеру пропагандистських ЗМІ, вирішила долю Сергія та інших вивезених українських дітей — всиновлення в російську сім’ю.

Родина, в якій довелося бути хлопцю, мала трьох власних дітей та вже одну всиновлену. З новою «сім'єю» Сергій не розмовляв.

На щастя, ставлення в тій родині до нього було не жорстоким, однак увесь час його не покидала думка про те, що він має повернутися на Батьківщину.

Допомогу хлопець знайшов в інтернеті, розповів омбудсман. Сергій надіслав в одному з чат-ботів повідомлення, що хоче повернутися в Україну — й отримав відповідь, що йому в цьому допоможуть.

«Вчора його зустріли на кордоні з Україною й він щасливий, що нарешті вдома», — додав Лубінець.

Він запевнив, що Офіс Уповноваженого подбає, аби хлопець отримав належну психологічну допомогу та офіційного опікуна в особі сестри, за потреби — медичну допомогу, а також відновив навчання.

Нагадаємо, 17 грудня двох дітей, яких окупанти утримували на ТОТ і в рф, вдалося повернути додому.