Ми матимемо психологічне підґрунтя для інституційного зростання, — експерт про Україну після війни
Ми матимемо на початок 2023 року психологічне підґрунтя для інституційного зростання України.
Про це заявив доктор соціологічних наук, професор Київського Національного університету імені Тараса Шевченка Едуард Афонін у програмі «Суспільні діалоги» на телеканалі I-UA.tv.
«Громадська думка, стан суспільства стають платформою будь-якого рішення. Сьогодні якщо воно (рішення, — ред.) в сучасному суспільстві не узгоджується зі станом або ставленням громадської думки, то воно не може бути прийнятним», — розказав експерт про розвиток українського суспільства.
Він порівняв ментальність російську та українську. Перша — інтуїтивно-образна, тобто росіяни керуються міфами, вважає доктор наук. А наша ментальність — сенсорно-логічна та раціональна.
Також професор наголосив, що зараз ми визріваємо в психологічному сенсі.
«На 2019 рік коливання було 24−26% дорослого населення, яке можна б було назвати самодостатніми українцями. На початку 2023 року ми маємо отримати, за нашими прогнозами, близько 38% цих самодостатніх українців. І тоді можна сказати, що психологічне визрівання відбулося», — підкреслив науковець.
Він вірить, що кількість зацікавлених людей у зростанні України збільшується.
«Нас чекає велика робота не тільки до перемоги, а й з перемогою ще більша робота, яка буде пов'язана з відновленням України», — додав Едуард Афонін.