Синод УПЦ мп звернувся до Володимира Зеленського, просить скасувати санкції

  • 151

Синод Української православної церкви московського патріархату просить президента Володимира Зеленського розблокувати діяльність підсанкційних єпархій, а також вимагає публічних вибачень від «Кварталу 95» та «1+1» за жарти про релігію.

Синод УПЦ мп звернувся до Володимира Зеленського, просить скасувати санкції
Синод УПЦ мп звернувся до Володимира Зеленського, просить скасувати санкції

З початком вторгнення російської федерації на територію України, Українська православна церква перша серед інших релігійних організацій рішуче засудила цю військову агресію і висловила свою безумовну підтримку територіальної цілісності нашої Батьківщини.

На цьому фоні великою прикрістю є ті численні наклепи, образи та безпідставні звинувачення, які лунають у бік Української православної церкви.

Ми шанобливо звертаємось до Вас з проханням забезпечити право на свободу совісті та віросповідання для вірян Української православної церкви. Захистити українське суспільство від риторики ненависті і нетерпимості за релігійною ознакою, що розпалює релігійну ворожнечу в країні. Розблокувати діяльність релігійних організацій, що потрапили під санкції разом зі своїми архіпастирями. Не допустити прийняття антиконституційних законів проти Церкви, що перебувають на розгляді у Верховній Раді України".

Йдеться, зокрема, про законопроекти № 7403, № 8012, № 8221, № 8262, які, як стверджує синод, не відповідають міжнародному праву і Конституції України, а також встановлюють переваги та обмеження, чим порушують принцип рівності релігійних організацій і спрямовані на дискримінацію віруючих українців та ліквідацію УПЦ.

Синод невдоволений також тим, що проти священнослужителів застосували персональні санкції. На їхню думку, це є грубим втручанням в діяльність релігійних організацій: «Як наслідок, заблокована діяльність цілих єпархій, які охоплюють десятки тисяч вірян та надають масштабну соціально-гуманітарну допомогу військовим, вимушеним переселенцям та багатьом іншим потребуючим верствам населення».

Крім того, синод обурений риторикою ненависті та релігійної ворожнечі, що «безкарно культивується в українському суспільстві».

«Цього дня (7 грудня — ред.) у телевізійному ефірі та YouTube каналі під назвою «Официальный канал Чисто News» було оприлюднено відео передачі «Байрактар New#104» виробництва студії «Квартал 95». Впродовж майже 14 хвилин у передачі лунало богохульство, глузування і блюзнірство стосовно Бога та УПЦ, а також було використано неправдиву і недостовірну інформацію, зневагу та образи релігійних почуттів віруючих і розпалювання релігійної ворожнечі.

У зв’язку з цим, духовенство та миряни УПЦ звернулися до керівництва телеканалу «1+1» та авторського колективу студії «Квартал 95″ з вимогою принести публічні вибачення за передачу та вилучити її з інформаційного простору, а також до правоохоронних органів для належного розслідування цього ганебного сюжету. Чекаємо, що автори сценарію вказаної передачі, її ведучі та актори зроблять належні висновки і принесуть вибачення перед християнською спільнотою України».

Читайте також


Удар санкціями по Паші Мерседесу: що буде з московською церквою в Україні

Президент В. Зеленський затвердив санкції проти осіб з так званого церковного списку. Серед підсанкційних екснардеп та клірик УПЦ — Вадим Новинський і митрополит Вишгородський і Чорнобильський, намісник Києво-Печерської Лаври Павло Лебідь, якого в ЗМІ називають Паша Мерседес. Тож чи достатньо цих санкцій для боротьби з російською церквою в Україні та яке майбутнє її чекає, розбиралися журналісти i-ua.tv.

Рекомендовані публікації