СБУ викрила більше 1 тис. ворожих інтернет-агітаторів, які поширювали фейки про війну в Україні

З початку повномасштабного вторгнення рф кіберфахівці СБУ викрили понад 1200 агітаторів, які поширювали в інтернеті фейки та російські наративи. Майже 600 із них — уже отримали повідомлення про підозру.

СБУ викрила під час війни більше 1 тис. ворожих інтернет-агітаторів, які поширювали фейки про війну в Україні
СБУ викрила під час війни більше 1 тис. ворожих інтернет-агітаторів, які поширювали фейки про війну в Україні

Про це начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк заявив в ефірі телеканалу «Ми-Україна».

«СБУ виявляє зрадників, ворожих агітаторів і колаборантів, що діють в інтернет-просторі. Сьогодні в нас майже 1200 кримінальних проваджень по них, 600 фігурантам повідомлено про підозри і майже 230 засуджено до різних термінів ув’язнення», — розповів Ілля Вітюк.

Він додав, що наразі російські інформаційні диверсії вже не несуть такої загрози, як раніше. Зокрема і тому, що СБУ діє проактивно — намагається працювати на випередження, а не боротися з наслідками.

Також Ілля Вітюк наголосив, що Служба безпеки проводить власні спеціальні інформаційні операції, спрямовані на зменшення впливу російської пропаганди.

«Цього року вже заблокували 45 масштабних ботоферм потужністю понад 2 млн фейкових акаунтів, майже 500 проросійських Youtube-каналів з аудиторією більше ніж 15 млн підписників і близько тисячі інформресурсів, які працювали проти України», — повідомив Ілля Вітюк.

Водночас він зауважив, що потужний кіберспротив — це результат взаємодії багатьох людей і організацій, бо наші громадяни перетворилися на справжню кіберТрО.