Франція підготує українських військових для нової системи ППО

  • 173

Франція підготує українських військових, для нової неназваної системи протиповітряної оборони.

Себастьян Лекорню та Олексій Резніков
Себастьян Лекорню та Олексій Резніков

Про це заявили на зустрічі міністрів оборони України та Франції 28 грудня.

Було обговорено реалізацію двосторонніх проєктів для посилення спроможностей Сил оборони України.

Олексій Резніков проінформував Себастьєна Лекорню про те, що французьке озброєння є одним з важливих чинників, які допомагають Україні знищувати ворога та захищати наше небо від російських ракет.

«Могутні гармати CAESAR, які використовуються на полі бою, потребують якісних снарядів. Також нам потрібні бронеавтомобілі для захисту особового складу», — розповів на зустрічі Олексій Резніков.

Міністри домовилися про початок нової програми підготовки офіцерів Повітряних сил для підготовки та освоєння нової системи протиповітряної оборони.

Міністр оборони України зазначив, що про цю систему ППО повідомлять пізніше.

Своєю чергою Себастьєн Лекорню запевнив, що Франція продовжить підтримувати Україну у її боротьбі за незалежність та відновлення територіальної цілісності.

«Ми обговорили питання військових потреб України для найближчих тижнів і 2023 року», — розповів Себастьєн Лекорню.

Франція обрала декілька напрямків для допомоги Україні:

  • передача обладнання армії Франції для української армії на початку 2023 року;
  • другий напрям допомоги це — Європейський Фонд миру, який є важливим інструментом, силою і міццю Європи для підтримки України. Франція вносить у цей Фонд великий внесок — 500 млн. євро;
  • третій напрям — це новостворений фонд у Франції, через який Україна може адресувати замовлення французькому воєнно-промисловому комплексу.

В подальшому співпраця Франції та України буде максимально ефективною, підкреслив Лекорню.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський 28 грудня обговорив із міністром збройних сил Франції Себастьєном Лекорню подальші кроки з посилення обороноспроможності України за підтримки Франції.

Читайте також


Корупція на крові: хто має відповісти за крадіжки та хабарі під час війни або чорна мітка чиновникам

В Україні чергові корупційні скандали. НАБУ затримало на хабарі 400 тис. доларів. в.о. Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василя Лозинського. Також в ЗМІ з’явилася інформація про завищені ціни на закупки для військових ЗСУ. В цьому обвинувачують Міноборони. Тож що ж насправді відбувається за лаштунками в чиновницьких кулуарах, і хто в цьому винен, розбиралися журналісти i-ua.tv.