На Львівщині злочинна організація обкрадала громадян на сайтах банківських установ

  • 472

На Львівщині викрито злочинну організацію, учасники якої обкрадали громадян на фейкових сайтах банківських установ.

На Львівщині злочинна організація обкрадала громадян на сайтах банківських установ
На Львівщині злочинна організація обкрадала громадян на сайтах банківських установ

За процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 4 учасникам групи за фактами створення злочиної організації, несанкціонованого втручання в інформаційні (автоматизовані) системи та шахрайства (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 361, ч. 4 ст. 28, ч. 4 ст. 190 КК України).

За даними слідства, підозрювані організували схему обкрадання громадян за допомогою так званих фішинговиг сайтів. Вони масово розсилали смс-повідомленння з інформацією про можливість отримання допомоги від держави для внутрішньо переміщених осіб, вказуючи посилання на фейкові сайти банківських установ.

Так члени організації отримували коди доступу до банківських рахунків потерпілих та могли заволодіти їх коштами.

Роботу фішингових сайтів заблоковано.

Під час обшуків у підозрюваних виявлено та вилучено мобільні телефони, десятки сім-карток операторів зв’язку, комп’ютери та ноутбуки, електронні накопичувачі інформації, банківські картки та готівка в сумі 13 500 доларів США та 1 900 євро.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі слідчого управління Головного управління Нацполіції у Львівській області, за оперативного супроводу Управління СБУ у Львівській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

2