Німеччина може надати Україні БМП Marder, але є нюанс

Німеччина виведе військову підтримку України на новий рівень і може розпочати постачання Україні бойових машин піхоти «Marder».

Німеччина може надати БМП Marder Україні, але є нюанс
Німеччина може надати БМП Marder Україні, але є нюанс

За даними видання, в німецьких урядових колах говорять про «якісний крок» у військовій підтримці України. Мова може йти про постачання бойових машин піхоти Marder, які можуть надійти зі складів Бундесверу, але більш ймовірно — з промислових запасів.

Український уряд давно просить про ці БМП. Як повідомляється, рішення було прийнято у тісній координації з Францією та США. Досі не зрозуміло, скільки одиниць буде поставлено і коли.

У середу президент Франції Еммануель Макрон оголосив, що французькі колісні танк AMX-10 RC будуть поставлені в Україну. Президент США Джо Байден, зі свого боку, заявив, що розглядає можливість надання Україні бойових машин піхоти Bradley.

Уряди США та Німеччини можуть оголосити про свою частину угоди на цьому тижні. Три країни обговорювали це питання протягом кількох тижнів.

Очевидно, що Захід хоче таким чином зміцнити Україну перед тим, як росія може розпочати новий масштабний наступ на Україну, ймовірно, навесні.

Довідка

«Мардер» — німецька бойова машина піхоти (БМП). Бойова машина створена у 1966—1969 роках німецькою фірмою Rheinmetall AG на замовлення ЗС ФРН. Перший прототип Marder був зібраний наприкінці 1969 року, виробництво тривало до 1975 року. Усього було збудовано близько 3 000 БМ.