В Україні обрали слово та фрази 2022 року

Словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» обрав словом минулого року відому фразу українських захисників острова Зміїний «Русский военный корабль, иди нах*й».

В Україні обрали слово та фрази 2022 року
В Україні обрали слово та фрази 2022 року

«Ця відповідь українського захисника острова Зміїний російському окупанту стала лейтмотивом спротиву України російській збройній агресії», — наголошують укладачі словника.

За словами авторів «Мислово», вираз «Русский военный корабль, иди нах*й» став рімейком української національної ідеї, що у 2014 році сформулював художник і автор сатиричних п'єс Лесь Подерв'янський. Вона звучала так: «від'*біться від нас».

Водночас укладачі словника визнають іронічність того, що фраза року озвучується російською тоді, коли українська мова розвивається та витісняє російську з усіх сфер життя.

«За декомунізацією прийшов час деколонізації та дерусифікації українського культурного простору. Українізація у найширшому смислі стала глобальним трендом», — відзначають у «Мислово».

Укладачі словника також зауважили, що усі претенденти на «слово року» були пов'язані з війною, яку рф розв'язала проти України 24 лютого. Серед них були:

«Доброго вечора, ми з України!» — культовий мем-вітання під час російсько-української війни;

«катастрофа», адже війна є багатовимірною катастрофою: соціальною, економічною, екологічною та персональною — для мільйонів людей;

«біженці/переселенці», адже мільйони українців були змушені покинути свої рідні домівки;

«ЗСУ» — символ віри українців у перемогу;

«волонтер, доброволець» — як і вісім років тому тисячі людей за покликом серця об’єдналися у боротьбі проти ворога;

«геноцид, терор» — те, що вчиняє російська армія на території нашої країни;

«допомога» — міждержавна та міжлюдська, яка мала надзвичайне значення для успіху українського спротиву.