В Іспанію прибули ЗСУ для військової підготовки зокрема з освоєння ЗРК HAWK

До Іспанії прибула група з 225 громадян України для проходження військової підготовки в рамках навчальної Місії Європейського Союзу для України.

В Іспанію прибули ЗСУ для військової підготовки зокрема з освоєння ЗРК HAWK
В Іспанію прибули ЗСУ для військової підготовки зокрема з освоєння ЗРК HAWK

Про це повідомляє Міноборони Іспанії.

Українці прибули до Іспанії на літаку Airbus 330 Повітряно-космічних сил Іспанії.

Міністр оборони Маргарита Роблес у супроводі начальника Генерального штабу іспанської армії та посла України зустріла їх у четвер ввечері на авіабазі Торрехон, що неподалік від Мадрида.

198 осіб з цієї групи є цивільними особами без військового досвіду, які були мобілізовані до українського війська після повномасштабного вторгнення росії.

Мобілізовані візьмуть участь у модулі базової бойової підготовки, який проходитиме в «Координаційному навчальному центрі Толедо» на базі Академії Сухопутних військ Іспанії.

Інші 20 українських військових пройдуть базовий двотижневий курс ознайомлення з системою протиповітряної оборони Hawk, шість пускових установок якої Іспанія передала Україні.

Програма військової підготовки розрахована на проведення ротації близько 400 українських військових кожні два місяці.

Навчальні програми, які пропонує Іспанія, стосуються базової військової підготовки, першої медичної допомоги пораненим на полі бою, високоточної стрільби, знешкоджена саморобних вибухових пристроїв, розмінування територій, використання зброї протиповітряної оборони та інших напрямків залежно від потреб Збройних Сил України.