Ворог збирає персональні дані військовополонених та їхніх рідних

Російські вебресурси масово розсилають смс-повідомлення родинам українських захисників із пропозицією заповнити анкету, яка буцімто допоможе знайти полоненого на території рф чи на окупованих нею територіях України.

Ворог збирає персональні дані військовополонених та їхніх рідних

Про це повідомляють у Міністерстві оборони України.

«Під виглядом „допомоги“ сім’ям, котрі розшукують зниклих безвісти, спецслужби росії проводять збір персональних даних, що у підсумку може зашкодити становищу Захисників у полоні і завадить їхньому звільненню», — застерігає Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Також у відомстві наполегливо рекомендують:

  • ігнорувати будь-які сторонні неофіційні повідомлення;
  • не надавати жодної особистої інформації про своїх родичів підозрілим особам/сайтам/телеграм-каналам;
  • повідомляти про випадки незаконного збору персональних даних до правоохоронних органів України.

«Заради безпеки українських військових усі питання, пов’язані з їхнім перебуванням у полоні, слід обговорювати з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими — єдиною профільною державною інституцією, котра займається питаннями допомоги та звільнення з полону», — зазначили в Міноборони.

Нагадаємо, Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) 8 грудня відвідав українських військовополонених, які утримуються росією, що дозволило делегатам перевірити їхній стан та поводження з ними, передати новини їхнім сім’ям, а також надати полоненим книги, предмети особистої гігієни, ковдри та теплий одяг.