США не бачать жодних ознак того, що білорусь готується до вторгнення до України

Американська розвідка не має підтверджень щодо планів або готовності білоруських сил увійти на територію України та продовжує стежити за спільними навчаннями білорусів із росіянами на території рб.

США не бачать жодних ознак того, що білорусь готується до вторгнення до України

Про це заявив у середу, 18 січня, під час телефонного брифінгу представник Ради національної Безпеки Білого дому Джон Кірбі, передає Укрінформ.

«Я вам скажу, що ми досі не бачили жодних ознак того, що білорусь має наміри, планує або організовується для того, щоб увійти, фізично проникнути на територію України, аби допомогти російським силам в Україні», — зауважив представник Білого дому.

У відповідь на запитання журналістів щодо тісної взаємодії російських і білоруських сил та стурбованості у цьому зв’язку Польщі, Кірбі зазначив, що американська сторона «поділяє» ці занепокоєння.

«Очевидно, що білорусь надала відчутну географічну підтримку росії, в той час як рф продовжує завдавати ударів по Україні з білоруської території», — підкреслив Кірбі.

Водночас, він зауважив, що Сполучені Штати уважно стежать за проведенням спільних навчань білорусів із росіянами та моніторять ситуацію, «як і раніше».

При цьому, представник Білого дому також зауважив, що стратегічна мета цих навчань залишається невизначеною та може полягати як у демонстрації сили, так і відпрацюванні конкретних операцій у контексті російської агресії проти України.

Нагадаємо, зростає загроза завдання ракетно-авіаційних ударів саме з повітряного простору білорусі.

Рекомендовані публікації