Це частина історії виборів США, — експерт про аудит підзвітності військової та фінансової допомоги в Україні

  • 278

Заступниця державного секретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд оголосила, що в Києві цього тижня перебувають аудитори, які покликані забезпечити підзвітність американської військової та фінансової допомоги. Однак це лише питання суто американської історії.

Це частина історії виборів США, — експерт про аудит підзвітності військової та фінансової допомоги в Україні

Про це повідомив політолог Віталій Кулік.

«Я в першу чергу це розглядав в би це, як історію виборів Сполучених Штатів. Бо надання Україні фінансової та військової допомоги є одним з елементів майбутньої виборчої компанії США. Республіканці, особливо трампісти, використовують цю тему для атаки на адміністрацію Байдена. Відповідно, демократи мають це зробити. Тому контролюючі органи, аудит, звітування, максимальний контроль і тиск на боротьбу з корупцією в самій Україні — це комплекс», — зазначив експерт.

Як додав Кулік, історія США неоднозначна.

«Зараз український кейс у фокусі Америки та виборчої компанії. Від нас очевидно, що будуть вимагати звітів за кожний цент. І це нормально. Очевидно, що буде посилений контроль у всьому», — додав політолог.

Також Віталій Кулік прокоментував і важливу тему — корупцію в Україні, яка є однією з наймасштабніших проблем для подальшого розвитку країни.

«Питання до українських антикорупційних органів. Якщо вони будуть і далі змагатися між собою, хто тут головний, діла не буде. Це може навіть відзначитися на подальшій допомозі від країн-партнерів. Не можна казати, що корупція в Україні є головною причиною цієї перевірки. В них своя виборча історія, і наша корупція тут не головна», — зазначив експерт.

Нагадаємо, що США, надаючи допомогу Україні, мають превентивне право відстежувати використання тієї допомоги.

Читайте також


Війна в Україні — це інструмент запровадження нового світу — Юрій Буздуган

В Пентагоні заявляють про ймовірність військової операції Ізраїлю проти Ірану. В той же час у Китаї не виключають передачу зброї рф. Там вважають, що можливість будь-якої майбутньої передачі зброї росії співставним з тим, що США надають військову підтримку Тайваню. Тож чи чекати нових воєнних конфліктів у світі та до чого тут Україна, журналісти запитали у експерта з питань геополітики Юрія Буздугана.

Рекомендовані публікації