ISW: Новий наступ рф є дуже ймовірним в найближчі місяці

  • 167

Західні, українські та російські джерела продовжують вказувати на те, що росія готується до новому наступу.

росія продовжує готуватися до нового наступу
росія продовжує готуватися до нового наступу

Як йдеться у звіті Американського Інституту вивчення війни (ISW), ці заяви підтверджують оцінку Інституту про те, що наступ у найближчі місяці є найбільш вірогідним планом дій.

У ISW згадують, зокрема, про заяву генсекретаря НАТО Єнса Столтенберга про те, що Альянс очікує нового наступу росії. А також заяву голови Ради резервістів Сухопутних військ України Івана Тимочка про посилення угруповання рф на Донбасі в рамках очікуваного наступу.

Також зазначають, що російські так звані військові блогери роздмухують повідомлення про те, що нібито основні сили рф для очікуваного наступу і обіцяного прориву ще не «вступили в бій».

«Заяви Столтенберга і Тимочка підтверджують попередній прогноз ISW про те, що російські сили створюють умови для початку наступу, ймовірно, в Луганській області, в найближчі місяці», — йдеться в звіті.

Нагадаємо, 26 січня російські війська почали штурм Вугледару. Він для рф має ключове значення, це стратегічно важливий пункт комунікацій на півдні Донбасу, рубіж для розгортання майбутнього українського наступу на Кримський коридор.