В Європі бояться вступу України до ЄС — політолог

В Європі дуже багато дискусій стосовно вступу України до ЄС, бо вони цього бояться.

В Європі бояться вступу України до ЄС
В Європі бояться вступу України до ЄС

Про це у коментарі I-UA.tv розповів політолог Віталій Кулик.

«Вступ України до ЄС це не лише питання політичної волі. Тут є і карта, яку ми маємо пройти, як і домашнє завдання, яке маємо реалізувати. Ми швидко рухаємося в цьому напрямку. Вважаю, що є остаточний консенсус політичних еліт, щодо інтеграції в ЄС. Проте саміт показав, що Україна маючи перспективу членства, поки не отримала від європейських партнерів дати, коли це може трапитися. Поки йде війна говорити про повноцінний вступ до ЄС не варто. Проте ми знаходимося в екстраординарних обставинах, тому це правило має бути переглянуто. Поки такого наголошення від наших переговорників не чув. Третя позиція, яка непопулярна для наших політиків — якщо Україна входить до ЄС, то має ставити зустрічні запитання до наших європейських партнерів», — каже експерт.

На його думку, входження України до ЄС, змінить Європейський союз.

«Зокрема політичний ландшафт ЄС. Ми отримаємо можливість впливати на управлінські рішення в Брюсселі. Зокрема Європейського парламенту та Ради. Тобто ми фактично будемо в центрі формування політики ЄС. Тож Європейський союз має змінитися. Мають з’явитися спільні, єдині позиції в частині енергетичної безпеки, самої безпеки. Чи готовий ЄС до такого? Не чую таких дискусій. Тому не вважаю, що Україна має йти до Євросоюзу будь-якими способами. Ми маємо інтегруватися туди свідомо. Маючи кілька планів», — каже експерт.

Він зазначив, що поки не очікує проривів в нашій європейській інтеграції.

«Більш того, протягом 2023 року ми не почуємо точної дати можливого вступу України до ЄС. Європа поки не готова до набуття Україною членства ЄС. Там дуже багато дискусій стосовно цього. Адже вони цього бояться», — резюмує експерт.

Нагадаємо, що Україна сподівається розпочати перемови про вступ до Євросоюзу вже цього року. Таке розповів Володимир Зеленський. Президент говорив із лідерами ЄС на саміті у Києві. Офіційний Брюссель Київ похвалив. Але оцінку українським старанням виставить восени. Тоді оприлюднять звіт: як Україна виконує рекомендації для вступу — 7 пунктів домашнього завдання наша держава отримала ще минулого літа.