СБУ повідомила про підозру колаборантці, яка допомогла рф депортувати понад тисячу українських дітей

У ході слідчих дій задокументовано факти насильницького вивезення окупантами понад 1 тисячу українських дітей з тимчасово окупованих районів на півдні та сході України.

СБУ повідомила про підозру колаборантці, яка допомогла рф депортувати понад тисячу українських дітей

Неповнолітніх вивозили до Севастополя протягом вересня-жовтня минулого року під виглядом «добровільної евакуації». Серед потерпілих — сироти і сотні дітей, батьки яких були незаконно затримані окупантами на спробі виїхати із зони бойових дій.

Для забезпечення депортації неповнолітніх російські загарбники залучили власницю однієї з кримських туристичних агенцій. Саме вона добровільно погодилася допомогти окупантам примусово вивезти дітей з Херсона, Мелітополя, Донецька, Луганська та Макіївки на територію тимчасово окупованого півострова.

Для цього виділила автобуси і забезпечила подальше розміщення депортованих дітей на базі соціальних об’єктів у Криму.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили власниці турфірми про підозру за ч. 4 ст. 111−1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Наразі вона переховується на тимчасово окупованій території півдня України.

Тривають комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

Нагадаємо, у січні росіяни прискореними темпами вивозили українців з тимчасово окупованих територій до російської федерації.