4-та річниця дебатів на стадіоні: після війни українці згадають Зеленському все

  • 439

Після нашої перемоги українці згадають президенту В. Зеленському всі невиконані обіцянки. Списати все на війну не вийде.

В. Зеленський та П. Порошенко
В. Зеленський та П. Порошенко

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Ігор Рейтович.

«Переважна більшість українців через війну в країні не згадує про дебати Порошенка та Зеленського на стадіоні. Вони були цікаві з точки зору нових технологій та картинки. Адже цього на той час не було в Україні. З того часу значна частина обіцянок, які прозвучали, не були виконані. Однак президент може сказати, що виконати їх йому завадила війна. Зокрема, повномасштабне вторгнення рф. Оскільки фактор повномасштабної війни не було враховано. Однак, громадяни пам’ятають, що їм обіцяли. Ці питання повернуться після перемоги. Вони пов’язані з мінімізацією впливу олігархів, реформою публічного управління та боротьбою с корупцією. Також це стосується обіцяних посадок. Все це буде згадуватися в контексті тих дебатів», — каже експерт.

За його словами, українці все це згадають В. Зеленському після завершення війни і з початком відбудови України.

«Якби зараз не було війни, то суспільство по-іншому реагувало б на невиконані обіцянки Зеленського. Перелік претензій до діючого президента був би достатньо великий та об’єктивний. Адже багато речей не було зроблено. Однак після війни влада отримає додатковий шанс повернутися до виконання свої обіцянок. Якщо ж цього не відбудеться, то буде електоральна реакція відносно підтримки влади та тих чи інших політичних сил. Це характерна особливість будь -якого демократичного суспільства. Адже суспільство контролює владу та нагадує їй про невиконання обов’язків», — каже експерт.

Він підкреслив, що суспільство давно прокинулося та задавало В. Зеленському напередодні війни багато запитань, які стосувалися обіцянок даних на дебатах.

«Коли ми будемо думати про відбудову країни, то ці питання швидко повернуться. Списати все на війну не вийде», — резюмує експерт.

Нагадаємо, що 19 квітня була четверта річниця дебатів на стадіоні.