Розвідувальний російський корабель «Иван Хурс» атакували дрони

Розвідувальний російський корабель «Иван Хурс», який введений у склад Чорноморського флоту рф лише у 2018 році, був атакований невстановленими «морськими дронами» за 74 кілометри на північ від Босфору.

Розвідувальний російський корабель «Иван Хурс»
Розвідувальний російський корабель «Иван Хурс»

Про це повідомляє Defense Express.

«Корабель Чорноморського флоту рф „Иван Хурс“ сьогодні 24 травня, близько 05:30 був атакований невстановленими „морськими дронами“ за 74 кілометри на північ від Босфору. Про це повідомляють самі рашистські воєнкори, водночас офіційного підтвердження з боку рф інформація, звісно, поки не отримала», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в атаці брало участь одразу три дрони, тип яких не називається. За інформацією рашистських ЗМІ «атака була відбита», а за «попередніми даними, корабель не зазнав ушкоджень».

За інформацією видання, «Иван Хурс» проєкту 18280 є розвідувальним кораблем, більше того, унікальним кораблем для Чорноморського флот рф та одним з двох узагалі на всіх флотах рашистів. Він був спущений на воду лише у 2017 році та введений у склад ЧФ у 2018 році.

Корабель оснащений різноманітними комплексами радіотехнічної розвідки, радіоелектронної боротьби, а також системами зв'язку для забезпечення управління флотом. Декларується, що корабель призначений для стеження за комплексами протиракетної оборони, а точний склад апаратури не розголошується.

Водночас з усього озброєння у нього, через те, що це розвідувальний корабель — декілька тумбових кулеметних установок МТПУ для 14,5-мм КПВТ та декілька ПЗРК. Екіпаж корабля — 120 осіб.

Зазначається, що дальність приблизного району, де був атакований «Иван Хурс», від контрольованої території України становить понад 400 км.

Нагадаємо, на початку квітня воїни 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади ДШВ ЗС України за допомогою ударного безпілотника знищили танк окупантів разом з боєкомплектом.