Еммануель Макрон наполягає на розробці озброєння для високоточних ударів

Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що Європі та НАТО необхідно розвивати не лише спільну протиповітряну оборону, а й нарощувати можливості високоточних ударів.

Еммануель Макрон
Еммануель Макрон

Зазначають, що в рамках своєї промови на форумі з питань безпеки у столиці Словаччини Макрон закликатиме до «стратегічного пробудження» країн Європи та посилення підтримки України.

Крім того, президент Франції відвідає саміт Європейського політичного співтовариства у Молдові, який був організований за його ініціативи.

У ньому окрім лідерів ЄС також візьме участь прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. Очікується, що саміт може також відвідати Реджеп Ердоган.

Джерела видання у Єлисейському палаці повідомили, що європейські лідери прагнуть прибрати вето Туреччини на вступ Швеції до НАТО. Франція хоче, щоб рішення ухвалили в липні, під час саміту альянсу у Вільнюсі.

А факт проведення саміту в Молдові — це чіткий сигнал для росії, що європейські лідери солідарні з Молдовою та Україною та претендують на вступ до ЄС.

Крім того, у червні Франція та Німеччина проведуть військову конференцію, яка буде присвячена німецькій ініціативі щодо європейського «небесного щита».

Там Франція обстоюватиме ідею, що європейські країни мають розвивати потужності «глибокого високоточного удару».

«Мало мати щити, потрібні ще й мечі», — сказав представник Єлисейського палацу.

Зауважують, що про розвиток потенціалу високоточної зброї далекого радіуса дії для НАТО говорили іще на франко-британському саміті в Парижі у березні.