Треба сформувати новий Верховний суд України — адвокат

Треба ліквідувати існуючий Верховний суд та сформувати новий Верховний суд України.

Верховний суд України
Верховний суд України

Про це в коментарі i-ua.tv заявив адвокат Ростислав Кравець.

«Верховний суд, який на сьогоднішній день зареєстровано, існує проти норм Конституції і був зареєстрований незаконно. Тому його потрібно давно ліквідувати. Є відповідні рішення Європейського суду з прав людини та Конституційного суду України, які встановили незаконність реєстрації цього Верховного суду. Тому на сьогодні цей Верховний суд, який нам демонстрували, як перемогу, не працює. Насправді до нього відібрали потрібних людей, які з дуже низькими моральними якостями. Деякі з них взагалі не розуміються на юриспруденції, з огляду на постійні зміни правових позицій і висування сумнівних правових позицій, які існують на сьогоднішній день. Тому потрібна ліквідація незаконного утворення Верховного суду і вирішення питання з заробітними платами та пенсіями суддів Верховного суду. Адже вони є абсолютно нерелевантними, в тій ситуації, яка відбувається в країні. Судді Верховного суду є фактично залежними від держави, її забаганок і не виконують свою основну функцію — захист прав людини», — каже адвокат.

Він вважає, що потрібно ліквідувати Верховний суд та переглянути довічне суддівське утримання. Також заробітні плати суддів необхідно значно знизити та перевести до реалій економіки України.

«Це потрібно зробити якнайшвидше», — каже адвокат.

Він підкреслив, що треба сформувати новий Верховний суд. При цьому участь в ньому міжнародних агентів, так званий псевдогромадських активістів, потрібно обмежити.

" Також потрібно, щоб люди, які будуть формувати новий Верховний суд України, несли відповідальність за дії осіб, яких вони відбирають. На сьогодні стає питання, хто буде нести відповідальність за дії голови Верховного суду Князєва? Фактично всі судді Верховного суду були замішані в корупції. Тому стає питання відповідальності тих осіб, які займалися побором і подальшої відповідальності тих, хто рекомендує суддів для того, щоб в Україні більше не виникало подібних ситуацій", — резюмує адвокат.

Нагадаємо, що на сайті президента виклали петицію про ліквідацію Верховного Суду як такого що несе загрозу існуванню Держави.