За 30 років української незалежності росія колаборизувала нашу владу, — Голомша
За 30 років української відновленої незалежності росія колаборизувала нашу владу, вона руйнувала оборонну промисловість, приватизовувала стратегічні об’єкти, руйнувала державність і спостерігала, що українці можуть чи спроможні вони дати відсіч ворогу, чи ні.
Про це заявив заслужений юрист України та колишній перший заступник Генерального прокурора України Микола Голомша в програмі «Точка зору» з Олексієм Якименком на телеканалі I-UA.tv.
«Що стосується вступу України до НАТО, до Євросоюзу, звісно, що вони (росіяни, — ред.) працювали і тактично, діючи на Україну, і стратегічно, діючи на світ, формували думку, що це друга армія світу, що це ядерна країна, створили такий ажіотаж інформаційний, що світ почав побоюватися тих, хто має ядерну кнопку. З опасанням спостерігали Сполучені Штати, які в принципі не потрапили під вплив», — зазначив він.
За його словами, плоди російської діяльності щодо корумпованості та колаборації української влади дали свої результати, внаслідок чого Україна не може стати на ноги в бік сталої демократії.
«Вибори, які відбуваються, відбуваються майже один до одного, як у росії, „вибір без вибору“. Єдине — це коли обирали Зеленського, не розрахували на те, що молодь вийде. А так, якби молодь не вийшла, програв би Зеленський, тому що ці всі вибори прогнозовані», — сказав юрист.
Окрім цього, гість програми нагадав про наслідки президентства Віктора Януковича.
«Він взагалі добив нашу оборонку, розпродали стрілецьку зброю, фактично руйнували, допродували всю техніку бойову, стратегічне озброєння нищилося. І в принципі Україна ставала слабкою, натомість вся політика зводилася до того, що росія ніколи не нападе. Пішов перерозподіл адміністративного поділу воєнної сфери», — додав ексзаступник Генпрокурора.
На його думку, саме через усе це Україна не зуміла сама стати на ноги та скинути пута корупційної заангажованості.
«Україна не зуміла стати на ноги сталої демократії та державності, не зуміла виплекати незалежні гілки влади та незалежні інститути влади так, як цього прагне світове співтовариство й українство у вимушеній еміграції й усередині країни. Тому корупція, здирництво стали гальмом у вступі нас до Євросоюзу і до НАТО. НАТО — це не тільки армія. На превеликий жаль, це в більшості постулати сталої демократії, це права людини, це високорозвинена економіка, це оборонка на найвищому рівні, це володіння сучасним озброєнням, технологіями. А потім уже йде мова про армію, що сама армія повинна бути готова до вступу до НАТО. У нас тут все зрозуміло, армія вже готова до вступу до НАТО, усі це розуміють, а от щодо незалежних інститутів влади, гілок влади є питання», — пояснив Голомша.