Не мовчати означає не толерувати: експерт розповів, як боротися з корупцією

В українського суспільства вже приходить переосмислення свідомості, що корупція насправді позбавляє майбутнього.

Не мовчати означає не толерувати: експерт розповів, як боротися з корупцією

Про це заявив громадський діяч, політик і виконавчий директор ГО «Інститут геополітичного виміру» Дмитро Биков у коментарі телеканалу I-UA.tv. Він розповів про ситуацію з корупцією в Україні та дав поради, як звичайному громадянину боротися з цією проблемою.

«Перший крок — опублічнення. Не мовчати, якщо ви бачите якесь правопорушення, стали свідком чи ви маєте якісь дані. Другий — зверніться до компетентних громадських організацій чи журналістів. Не мовчати означає не толерувати. Те, що люди не мовчать, означає, що ми вже ростемо як громадянське суспільство. Це дуже важливо для майбутнього. Викриття фактів, навіть на локальному рівні, „диванними експертами“ уже добре. Хоча я абсолютно не згодний з цим визначенням, тому що кожен повинен стати, як мінімум, „диванним експертом“, повинен коментувати або висвітлювати, не мовчати», — пояснив громадський діяч.

За його словами, коли інформація, пов'язана з корупцією, потрапляє в публічний простір, далі справа за правоохоронними органами.

«Якщо правильно складена заява на правопорушення, її правоохоронні органи реєструють в ЄДРДР, призначають слідчого, він проводить слідчі оперативні дії, вручає підозру, справа направляється до суду, а далі суд вирішує безпосередньо долю цього конкретного правопорушення та правопорушника», — зазначив він.

Мотивація, реалізація та контроль безпосередньо за цією справою, на його думку, призведе до результату — подолання випадку корупції.

«Я вірю, я знаю, що це працює. Іноді це працює не так швидко, як хочеться, але в цілому механізм дієвий. Люди повинні розуміти, що він є, і користуватися ним. Можливо, нам відкриється макрорівень, тобто міжнародний, коли союзники будуть фіксувати якісь речі та допомагати юридично й інформаційно в цьому. Цей механізм працює. Я думаю, для нас відкриється і міжнародний рівень», — додав Биков.