Три міжнародні злочинні групи переправляли «ухилянтів» за кордон — СБУ

Контррозвідка Служби безпеки нейтралізувала три міжнародних злочинних угруповання, які займались незаконним переправленням українців за кордон.

злочинні групи, які переправляли «ухилянтів» за кордон
злочинні групи, які переправляли «ухилянтів» за кордон

До складу формувань входило 11 осіб, серед яких четверо іноземців. Наразі 10 зловмисників затримано, ще один — громадянин європейської країни — переховується за межами України.

Під час спецоперації один із фігурантів напав на офіцера СБУ із ножем, намагаючись вирватися від правоохоронців. Однак, контррозвідники української спецслужби обеззброїли і затримали його.

Як встановила Служба безпеки, кожна з груп пропонувала окремі «варіанти втечі». Одна із них — виготовлення фіктивних документів для виїзду за кордон. Зокрема, ділки пропонували фейкові листи на зарубіжні відрядження водіїв.

Для реалізації цього «варіанту» зловмисники «виділяли» своїм клієнтам автомобілі, які нібито призначались для транспортування гуманітарних вантажів.

За другим «сценарієм» — ділки підвозили ухилянтів до прикордонної смуги, а далі виводили їх до сусідньої країни через заздалегідь підготовлені лісові стежки.

Вартість таких «послуг» становила від 3,5 тис. дол. Сума могла зростати і залежала від терміновості «втечі» і часу на її «підготовку».

На підставі зібраних доказів усім затриманим повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).

Крім того, вирішується питання щодо додаткової кваліфікації незаконних дій фігуранта-іноземця, який чинив опір правоохоронцям.

Також за поданням СБУ вилучено та передано на потреби Сил оборони 7 транспортних засобів, які фігуранти використовували у злочинній діяльності.

Спецоперації проводили співробітники СБУ спільно з Національною поліцією та Держприкордонслужбою за процесуального керівництва органів прокуратури.