Соцмережі на сьогодні вже 5 влада — експерт

Коли під тотальний контроль взяли 4 владу — медіа, то працювала 5 — та гілка влади — соцмережі

Соцмережі на сьогодні вже 5 влада
Соцмережі на сьогодні вже 5 влада

Про це під час ефіру на i-ua.tv заявив голова комітету економістів України Андрій Новак.

«Після військової перемоги Україна автоматично буде суб’єктом, на який перші роки після перемоги, буде підвищена увага зі всього світу. Тобто вікно можливостей буде лише 2−3 роки. Якщо ми його не використаємо, то повернемося практично до довоєнного стану в економіці, тільки з набагато гіршою демографією через велику кількість переселенців. Тому під час війни треба підіймати тему, а як ми будемо жити після військової перемоги. Якщо ми після перемоги поміняємо в черговий раз вивіски над органами влади, кардинально не змінив роботу наших інституцій через функціонал та не покажемо приклад всьому світові, нічого не зміниться. Ми маємо показати, як в Україні мають працювати правові організації. Так само, як культура, наука, правоохоронні органи. Тобто ми маємо подати приклад всьому світові, інакше станемо не цікавими», — каже експерт.

Також А. Новак наголосив, що Україна має усунути першу причину корупції.

«У всіх сферах нашого життя треба все максимально перевести на комп’ютерне програмування. Це допоможе мінімізувати людський фактор, тому що корупцію здійснює людина, а не комп’ютер. Також корупціонерів має доловлювати та додавлювати ціла плеяда новостворених антикорупційних органів. Поступово такими лещатами корупцію треба мінімізувати. Тому роль громадянського суспільства тут є дуже велика. Фактично ми в Україні маємо перші приклади, коли величезний розголос на рівні соцмереж, призвів до відставки міністра культури Ткаченка. Тому соцмережі на сьогодні вже 5-та гілка влади. Коли під тотальний контроль взяли 4 владу — медіа, то працювала 5 — та гілка влади — соцмережі», — каже А. Новак.

Він підкреслив, що без впливу суспільства навіть ідеально вибудовані державні інституції без постійного контролю, впливу та моніторингу громадянського суспільства, стають гнилими.

" Щоб цього не відбувалося, треба робити ротацію кадрів, яка прекрасно працює в американській системі. По -друге має бути постійний моніторинг суспільством. А всіх радянських інституцій треба позбуватися вольовим рішенням. Нам не треба штат за ради штату, треба функціонал, який можна реалізовувати сучасними технічними засобами", — каже експерт.

За його словами, треба правильно формувати нові державні інституції.

«Базова інституція — це сім’я, далі родина, потім громада села. Саме з цього ланцюжка треба починати. Однак без економічних локомотивів, ми інституції не сформуємо. Локомотиви економічного руху — це виробники готових товарів, якими ми користуємося. Ми повинні йти за товарним принципом. Щоб знати першопричину трудової міграції з України — єдиний варіант, щоб запрацювала велика кількість виробників готових товарів», — резюмує А. Новак.