Продаж аптечок, призначених для ЗСУ, є злочином — бойовий медик

Екіпірування та аптечки, які були призначені для ЗСУ, але потрапили у вільний продаж — це воєнний злочин.

Бойовий медик Андрій Січка
Бойовий медик Андрій Січка

Про це під час ефіру заявив юрист, бойовий медик Андрій Січка.

«Такі ганебні випадки — це в першу чергу питання до влади. Тому що продаж медичних аптечок та всього іншого, що передається безкоштовно з закордону та силами наших волонтерів на фронт, це злочин. У воєнний час за це повинне бути покарання. Однак безвідповідальне ставлення влади до того, що нікого за розкрадання медичних препаратів, не карають, породжує безкарність. Влада має усвідомити, що це нелюдське ставлення до наших воїнів. Адже те, що надається безкоштовно, чиновники віддають на продаж під час війни», — каже бойовий медик.

При цьому він зазначив, що постачання ЗСУ, що стосується медицини досить непогано, завдяки тому, що добре працюють волонтери.

«Вони підвозять всі необхідні ліки, перев'язувальні матеріали і все інше. Що стосується забезпечення військовослужбовців аптечками, то це залежить від керівництва підрозділів. Адже дійсно є випадки постачання неякісних медикаментів, турнікетів, що дуже ускладнюю роботу бойових медиків і ставить під великий ризик життя пораненого. Тому волонтерам, які поставляють турнікети на фронт, важливо перевіряти їх якість. Дивитися, щоб вони були міжнародної сертифікації. Хай він буде дорожчим, але врятує життя пораненим», — резюмує Андрій Січка.

Рекомендовані публікації