Військовий експерт назвав винних у роззброєнні України

У 90-ті роки представники влади створили своїм родичам статки саме за рахунок роззброєння України.

Військовий експерт назвав винних у роззброєнні України
Військовий експерт назвав винних у роззброєнні України

Про це в коментар i-ua.tv заявив військовий експерт Ігор Козій.

«Якщо хтось буде казати, що відповідальності немає, бо на той час були відповідні угоди та діяли домовленості, адже скорочувалося озброєння і таке інше, то це не так. Все, що стосується обороноздатності країни — відповідальність лежать на верховному головнокомандувачі, а також на міністрі оборони та начальнику Генштабу. Ці посадові особи мають відповідати за свої дії перед народом та українським парламентом», — каже І. Козій.

Він зауважив, що роззброювати власну державу — абсолютно неправомірний підхід.

" При цьому ми ще з 1991 року мали конфлікт з рф. Хто б не казав, що у нас були дружні відносини, але є окремі факти, такі, як острів Тузла чи економічна війна з захопленням певних підприємств, причому оборонної галузі й вивезення деяких статків у рф. Тому треба зрозуміти, хто підписував ці угоди. Якщо це газові угоди, то тут певною стороною є відповідальність прем'єр-міністра. Однак, прем'єр-міністр в першу чергу відповідає за економічний блок. А ось за блок обороноздатності відповідають конкретно дві особи. Адже без їх згоди ніхто не мав права вилучити це озброєння. Тому саме головнокомандувача та начальника Генштабу, які тоді були при владі, і треба питати. Вони мають давати пояснення в парламенті. А вже далі комісія буде визначати чи треба їх притягати до політичної відповідальності чи до адміністративної або кримінальної відповідальності. Хочу нагадати, що багато хто з них створив своїм родичам статки саме за рахунок роззброєння України", — резюмує експерт.

Нагадаємо, що журналісти знайшли докази того, що росія обстрілює Україну крилатими ракетами Х-55, які офіційний Київ передав Москві в межах угоди між Кабміном і урядом рф у 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ.

Читайте також


В Мінсоцполітики розповіли, скільки за 1,5 роки війни було проведено протезувань військовим та куди звертатися

За 17 місяців повномасштабної війни рф проти України близько 50 тисяч українців втратили руки чи ноги. Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на оцінку найбільшого у світі виробника протезів — німецької компанії. В Мінсоцполітики кажуть, що в у цьому році держава відшкодувала протезним підприємствам понад 2,1 млрд гривень за 15 тисяч протезних виробів, якими забезпечені особи. Йдеться і про цивільних, і про військових.

Рекомендовані публікації