Не може бути республіки без закону про територіальні громади, — Дяків

Є Республіка Польща, Чеська Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Королівство Швеція, Князівство Ліхтенштейн (офіційні назви) і є Україна — просто територія та народ. В офіційній назві нашої держави не відображений тип суспільно-політичного устрою.

Теодор Дяків у програмі "Суспільні діалоги"
Теодор Дяків у програмі "Суспільні діалоги"

Про це заявив громадський діяч, співзасновник Конгресу українських громад Теодор Дяків у програмі «Суспільні діалоги» з Олексієм Якименком на телеканалі I-UA.tv.

«Територіальна громада будь-якого населеного пункту існує об'єктивно, незалежно від того, що хто про неї думає. Інша справа — в якому статусі вона себе проявляє? Якщо ми говоримо про територіальну громаду як виразника інтересів народу, суверена, джерела влади, то це один статус територіальної громади, одне завдання. Інше завдання — участь у формуванні влади, наприклад, як виборці. І для нас, на мій погляд, важливо саме в такому контексті створювати питання територіальних громад, тому що вони не рівні спільноти за захопленнями, за видами діяльності. Але вони не формують владу, це не є громади в політичному розумінні. І якщо ми говоримо про республіку, то безумовно громади є виразниками. Мають бути. На сьогоднішній день вони не є виразниками волі народу, вони не формують політику», — пояснив він.

За його словами, не може бути республіки без закону про територіальні громади.

«У нас немає такого закону, у нас є закон про об'єднання громад. Але сама громада територіальна, її статус, її функції, її місце та роль у темі держави, її права та обов'язки ніяким законом не регулюються. І навіть більш того, в перекладі Європейської хартії місцевого самоврядування, до якої Україна приєдналася, термін „територіальна громада“ перекладений на українську мову як орган місцевого самоврядування, що є просто підміною понять, тому що це є різні поняття», — зазначив Дяків.

Рекомендовані публікації