Експерт розповів, для чого голова МЗС Китаю їде до рф, після перемовин з США

Голова МЗС Китаю їде до росії, щоб москва відмовилася від блокування українського зернового експорту через Чорне море.

голова МЗС Китаю
голова МЗС Китаю

Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Володимир Воля.

«Він їде до рф для того, щоб обговорити низку питань. Не йдеться переважно про Україну. Будуть обговорені регіональні питання. Тобто регіональна політика. Зокрема, північнокорейська криза, ситуація в Африці, відносини з США, а також тема війни рф проти України. Саме ця тема може стати найбільш об’ємною для обговорення та найбільш важливою. Не виключаю, що голова китайського МЗС говоритиме про те, щоб рф відмовилася від блокування українського зернового експорту. Саме це може бути стрижнем перемовин, якщо говорити про українську проблематику», — каже політолог.

На його думку, щодо варіантів припинення війни, то просувань не очікується.

" Поки Пекін не впливав на москву, щоб вона припинила бойові дії. Поки що, КНР не бачить сенсу тиснути на рф. Хоча можливо Китай вплине на росію, щоб вона припинила удари по українських портах та перестала чинити перепони вивозу української агропродукції через Чорне море", — резюмує експерт.

Читайте також


Україна реалізувала свої геостратегічні цілі на засіданні ООН — Олексій Буряченко

Президент України В. Зеленський під час візиту до США провів ряд зустрічей з Джо Байденом, Антоніу Ґуттерішем та іншими посадовими особами. Про що змогли домовитися сторони, чи вдалося втілити заплановане: позбавити рф права вето у Радбезі ООН, чи не поламалися стосунки України із ключовими партнерами, зокрема Польщею? Про це журналісти i-ua.tv запитали у політичного експерта Олексія Буряченко.

Рекомендовані публікації