Чи дійсно Польща буде блокувати вступ України до ЄС — відповідь експерта
Києву треба шукати союзників в ЄС, для того, щоб переконати Польщу та інші країни змінити свою думку, щодо українського зерна.
Про це в коментарі i-ua.tv заявив політолог Ігор Чаленко.
«Про блокування вступу до ЄС заявляє людина, яка немає компетенції в даному напрямку. Тобто це польський аграрний міністр. Він не займається зовнішньою політикою Польщі. Всі ці заяви йдуть у руслі передвиборчої компанії до польського парламенту, яка буде в жовтні. Йде просто полеміка. Обидві сторони роблять численні помилки, як і поляки, акцентуючи на українському зерні, так і українці, зокрема, це стосується рішення про арбітраж СОТ та бажання України подати туди позов. Хоча Україні це не дасть жодного результату, бо арбітраж працює ще з часів експрезидента США Д. Трампа внаслідок торговельних воїн з Китаєм. Однак шуму зробить дуже багато. Як один з наслідків — заява про блокування вступу України до ЄС», — каже політолог.
На його думку, ми маємо брати найкраще з того, що отримали за останні місяці покращення наших відносин з Польщею.
«Це допоможе виходити на конструктив, очевидно, що зараз в ЄС критикують позицію Польщі, Угорщини, Словаччини, стосовно їхнього національного обмеження по українському продовольству. Треба і далі вести роботу в цьому напрямі, шукати союзників в ЄС, для того, щоб переконати ці країни змінити свою думку. Однак зрушилася тема по компенсації логістичних витрат для українських аграріїв. Зокрема 20−30 доларів на тонні. Це один з варіантів, щоб забезпечити вивіз українського зерна транзитом європейськими країнами. Поляки, угорці та словаки мають розуміти, що Україна — офіційний кандидат на вступ до ЄС, відповідно наш ринок та аграрії є загальноєвропейською частиною. Не бачив, що в Польщі так несамовито блокувати агропродукцію Німеччини», — каже політолог.
На його думку, Польща має демонструвати цивілізований підхід.
«Україна не є чужою країною для ЄС, тому і відношення до нас має бути відповідним», — резюмує експерт.
Нагадаємо, що Польща виступить проти вступу України до Європейського Союзу, якщо не вирішиться питання експорту українського зерна. Відповідаючи у понеділок, 18 вересня, на питання щодо членства України в ЄС, міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що за наявних умов польське сільське господарство ніколи не виграє в українського.