Німеччина планує посилити Україну додатковими Gepard та IRIS-T

Німеччина планує передати Україні додаткові системи протиповітряної оборони.

Німеччина планує посилити Україну додатковими Gepard та IRIS-T
Німеччина планує посилити Україну додатковими Gepard та IRIS-T

Джерела видання Bloomberg розповіли, що нові системи допоможуть захистити маршрути зернового експорту від потенційних атак рф.

Йдеться про ще одну систему IRIS-T і «понад дюжину» (12) зенітних установок Gepard.

«Додаткові IRIS-T та Gepard забезпечать прикриття вантажів, що прямують до Румунії вздовж південного узбережжя країни», — йдеться у повідомлені.

Очікується, що системи ППО прибудуть в Україну до кінця цього року, а подальші постачання IRIS-T слідуватимуть за ними, як тільки вони будуть вироблені.

Німецький депутат Маркус Фабер, який є членом оборонного комітету нижньої палати Бундестагу, підтвердив, що Україна отримає більше систем IRIS-T, установок Gepard та боєприпасів.

«Україна використовуватиме їх, наприклад, для кращого захисту своїх зернових портів», — сказав він, не вдаючись до подробиць.

Читайте також


Наші будинки стоять без світла, а ми продаємо електроенергію до Європи — Руслан Соболь

З 1 листопада деякі непобутові споживачі почнуть платити за світло більше згідно з рішенням Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Однак граничні ціни на електроенергію для бізнесу можуть збільшити на 4−23% до кінця року. Рішення про це мають затвердити в листопаді 2023-го. Тож чи не знищать такі рішення бізнес під час війни, та як виходити з цієї ситуації, журналісти спитали голову ГО «Асоціація власників малого та середнього бізнесу» Руслана Соболя.

Рекомендовані публікації