Кораблі рф покидають Севастополь

Чорноморський флот рф перекинув 14 військових кораблів із Севастопольської бухти до Новоросійську.

російські кораблі покидають Севастополь
російські кораблі покидають Севастополь

Про це повідомляє OSINT-аналітик MT Anderson.

Згідно з аналізом супутникових знімків за 4 жовтня, до Новоросійська було перекинуто шість великих десантних кораблів, фрегати «Адмирал Эссен», «Адмирал Макаров» та три підводні човни проєкту 636 «Варшавянка».

Також було перебазовано патрульний корабель проєкту 22160 «Василий Быков» та два малих ракетних кораблі проєкту 21631 «Буян-М».

Натомість, у Севастополі залишається чотири десантні кораблі та один підводний човен. Імовірно, частина з них наразі проходить ремонт.

Частина Чорноморського флоту залишається у віддалених портах на сході Криму подалі від українських засобів ураження. Зокрема, у Феодосії розташовано ще один великий десантний корабель, а також тральщики та ракетні катери.

Найбільш ймовірною причиною перекидання такої кількості кораблів Чорноморського флоту у менш захищений порт Новоросійська є постійна загроза українських ракетних ударів та атак морських дронів на заході окупованого півострову.

Так, за останній місяць українськими силами на території Криму було зруйновано штаб Чорноморського флоту, а також знищено великий десантний корабель «Минск» та підводний човен «Ростов-на-Дону».

«Перегрупування» у віддалені порти Чорного моря, за задумом російського командування військово-морських сил, має убезпечити флот від цієї загрози.

Для України ж таке рішення означає зменьшення присутності російського флоту у північно-західній частині Чорного моря.

Крім того, до Новоросійську було перекинуто майже всі носії крилатих ракет «Калибр». Відтак, пуск ракет з віддаленої акваторії суттєво збільшить підльотний час, що дозволить збільшити час для виявлення літаками-розвідниками союзників та налагодження реакції українських систем ППО.