Заяви про заборону УПЦ мп є наративом рф, насправді йдеться про розірвання відносин — експерт

Йдеться не про заборону УПЦ мп в Україні, а про розірвання відносин та про припинення зв’язків. Адже філія в України має виконувати всі договори, які підписав мп зі всіма силовими структурами в рф.

Олександр Саган
Олександр Саган

Про це під час ефіру на i-ua.tv заявив доктор філософських наук, професор, завідувач відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Григорія Сковороди НАН України Олександр Саган.

«Йдеться не про заборону тієї чи іншої церкви, в законопроєкті йдеться про необхідність розриву відносин між центрами, які знаходяться в країні агресорці. Саме на цьому багато спекуляцій. Зокрема, що Україна хоче забороняти, і саме на цьому починають грати за кордоном, кажучи в нас порушується свобода совісті. Насправді, будь-яка інституція раніше мала зв’язки з рф, сьогодні їх припинила. Лише одна інституція, а це УПЦ мп, яку правильно називають канонічна православна російська церква в Україні — ці зв’язки зберегли. А в законопроєкті, який було ще в січні подано до Ради, якраз і говориться про необхідність припинення цих зв’язків», — каже Олександр Саган.

Він нагадав, що московський патріархат підписав угоду зі всіма без винятку силовими структурами рф.

«Філія в України має виконувати всі договори. Тому ми вимагаємо цей розрив, щоб не було жодного пігрунтя їх виконувати. Адже заборона УПЦ мп — це російський наратив, який чомусь вживають депутати та чиновники», — каже експерт.

Він підкреслив, що на відміну від католицької церкви, у православ’ї, поки немає такої практики, як вибачення церкви.

«Церква ще не на тому ступені усвідомлення. Тому таких випадків немає і в найближчому майбутньому вони навряд чи будуть», — резюмує експерт.

Читайте також


В Мінсоцполітики розповіли, скільки за 1,5 роки війни було проведено протезувань військовим та куди звертатися

За 17 місяців повномасштабної війни рф проти України близько 50 тисяч українців втратили руки чи ноги. Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на оцінку найбільшого у світі виробника протезів — німецької компанії. В Мінсоцполітики кажуть, що в у цьому році держава відшкодувала протезним підприємствам понад 2,1 млрд гривень за 15 тисяч протезних виробів, якими забезпечені особи. Йдеться і про цивільних, і про військових.