Російські війська намагаються перерізати дорогу до Авдіївки

Постійний обстріл російських сил дороги, яка веде до Авдіївки, ускладнює евакуацію і постачання гуманітарної допомоги до міста. Попри це, місцеві жителі неохоче залишають Авдіївку — станом на ранок 23 жовтня у місті залишається 1 601 людина.

Російські війська намагаються перерізати дорогу до Авдіївки
Російські війська намагаються перерізати дорогу до Авдіївки

Про це в етері Радіо Свобода сказав голова Авдіївської військової адміністрації Віталій Барабаш.

«Дуже складна логістика. 22 кілометри до міста постійно під обстрілами — і вдень, і вночі. Відповідно, це дуже ускладнює і евакуацію, і ввезення гуманітарної допомоги. Будь-яка логістика — це все через одну дорогу. Звичайно, що ворог намагається її перерізати. Ворог намагається тримати ї постійно під обстрілами. Якщо в них є змога, дозволяє погода, вони запускають безпілотні апарати „Орлани“, слідкують за дорогою. Будь-який рух для них є сигналом для того, щоб відкривати вогонь», — каже Барабаш.

За словами очільника МВА, сьогодні з Авдіївки має відбутися евакуація. А от протягом останніх трьох днів її не було. І не через ризики обстрілу, а через небажання людей. Барабаш каже, що переконувати містян виїхати дуже складно:

«Дуже гіркий досвід навіть в нашій громаді. Це село Опитне, яке відноситься до нашої громади. Коли воно було частково окуповано, і в нас не було змоги завозити туди гуманітарну допомогу, і в принципі заїжджати не було змоги. І вони про це все знають. І от такі речі на них навіть не дуже впливають. Відповіді дуже прості: «сподіваємося, що до того не дійде, що наші зараз їх відженуть як далі, і в нас буде тихіше, і все буде добре».

Нагадаємо, у зоні відповідальності ОСУВ «Таврія» на Авдіївському напрямку ворог не полишає спроб оточити Авдіївку, але українські воїни тримають оборону, завдаючи ворогу значних втрат.