У вінницькій тюрмі підпільний кол-центр обкрадав клієнтів провідного банку України

Кіберфахівці СБУ та співробітники Кіберполіції нейтралізували злочинну організацію, яка масово видурювала гроші з банківських карток українців.

У вінницькій тюрмі викрили підпільний кол-центр
У вінницькій тюрмі викрили підпільний кол-центр

«На рахунку» зловмисників майже 70% усіх шахрайським схем, які коли-небудь застосувались до одного із провідних держбанків України. При цьому кількість ошуканих клієнтів становить десятки тисяч потерпілих.

За даними слідства, учасниками схеми було майже 30 в’язнів Вінницької колонії. Відбуваючи строки у тюрмі, вони обдзвонювали вкладників фінустанов і під виглядом надання онлайн послуг викрадали у них кошти.

Встановлено, що незаконну діяльність організував так званий «смотрящий» за однією з виправних колоній Вінниччини, в’язень-кримінальник на прізвисько «Гєша».

До незаконної діяльності він залучив до 30 осіб, більшість з яких відбували «строки» у тюрмі, або їхніх спільників, що вже вийшли «на волю».

Фігуранти телефонували клієнтам банку та представлялись «співробітниками служби безпеки» фінустанови. Під час таких розмов зловмисники повідомляли вкладникам, що їхні розрахункові картки нібито намагаються зламати шахраї.

Потім зловмисники пропонували громадянам перевести кошти на так званий «безпековий рахунок» через онлайн-додаток, щоб «вберегти заощадження від викрадачів».

Таким чином фігуранти вводили потерпілих в оману та змушували їх переводити свої гроші на підконтрольні банківські рахунки шахраїв. Після цього їхні спільники «на волі» знімали готівку та передавали її в «злодійську касу».

Під час 27 одночасних обшуків за місцями перебування учасників угруповання вилучено:

мобільні телефони, ноутбуки, sim-картки операторів мобільного зв’язку та чорнові записи, якими користувалися зловмисники;

банківські картки та гроші, здобуті злочинним шляхом.

На підставі зібраних доказів 10 зловмисникам повідомлено про підозру за різними статтями Кримінального кодексу України:

2 особам — за ч. 2 ст. 255−1 (встановлення та поширення злочинного впливу, вчинене в установах виконання покарань), ч. 4 ст. 190 (шахрайство);

1 особі — за ч. 5 ст. 255 (створення, керівництво злочинною організацією собою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу, в тому числі у статусі «злодія в законі», ч. 4 ст. 190 (шахрайство);

7 особам — за ч. 4 ст. 190 (шахрайство).

П’ятьох зловмисників затримано, ще п’ятьох фігурантів-в'язнів — переведено до дисциплінарного ізолятора виправної установи. Крім того, вирішується питання щодо повідомлення про підозру ще 17 учасникам злочинної організації.

Комплексні заходи з ліквідації шахрайської схеми проводили співробітники СБУ в Харківській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Читайте також


Купівля військових облігацій через Sense Bank: продовження диверсійної роботи в найвищих ешелонах влади

В застосунку Дія доступна послуга — купівля військових облігацій. Це цінні папери, що випускає держава під час воєнного стану. Вони стали дієвим інструментом для підтримки економіки України та Збройних Сил. Відтепер їх можна придбати в Дії через партнерів, бо вона не продає їх самотужки. Одним з таких партнерів є Sense Bank, який до грудня 2022 року називався Альфа-Банк Україна, та був частиною російської холдингової компанії з офісом у Люксембурзі ABH Holdings, що належить громадянам рф.