Чому США не поспішають виділяти Україні обіцяну допомогу на 2024 рік — відповідь експерта

Світова війна завжди триває за геополітичну могутність і, перш за все за світову гегемонію. Зараз вирішується останнє завдання конкурентного протистояння Німеччини і США.

Чому США не поспішають виділяти Україні обіцяну військову та фінансову допомогу на 2024 рік - відповідь експерта
Чому США не поспішають виділяти Україні обіцяну військову та фінансову допомогу на 2024 рік - відповідь експерта

Про це у коментарі заявив експерт-геополітик Юрій Буздуган.

«Це окрема тема. Ще раз наголошую, світові війні мають свої особливості та правила. Перше правило світової війни полягає в тому, що вона завжди розгортається між найближчими офіційними союзниками. Друга світова тривала не за те, щоб підняти червоний прапор над Берліном. Світова війна завжди триває за геополітичну могутність і, перш за все за світову гегемонію. Нагадаю, що у 1939 році світовим гегемоном була Велика Британія, а в 1945 — США. Тобто, поки німці вбивали нас, а ми їх, американці відбирали світову гегемонію у англійців. І так було у кожній світовій війні», — каже Ю. Бездуган.

На його думку, зараз теж іде така ж конкуренція між лідерами світу. Зокрема, між США та Німеччиною, яка об’єднавши країни ЄС, отримала потугу яка була здатна конкурувати з США.

«Зокрема, у 1991 році ВВП США був 24% від світового і ВПП ЄС також складав 24%. Однак німці організували так Європу, що її темпи розвитку стали швидшими за темпи розвитку США. У 2011 році ВВП США був 19%, а ЄС 31% від світового. Тобто, Німеччина отримала півторакратну перевагу над США. Ці переваги Берлін здобув завдяки союзу з москвою. В першу чергу, завдяки дешевому газу — 209 дол за 1000 кубів. В той же час Франція та Україна платили по 450 дол по 1000 кубів. Це давало неконкурентну перевагу німецькій економіці над економіками інших країн Європи, а також США. Крім того, Америка витрачала кошти на оборону, а Німеччина — ні. Якщо у США було 8 тисяч танків, у рф — 22 тисячі, то у Берліну було усього 230 танків.

Союз з рф давав Німеччині дешевий газ і відсутність витрат на оборону. Але в Берліні мали справу з путіним — неконтрольованим, непрогнозованим та недоговороздатним. Тобто, німці не могли передбачити, що рф здійснить напад на Україну під гаслом «Крим наш», наслідки чого стали катастрофічними і для рф, і для її союзника Німеччини", — підкреслює Ю. Бездуган.

На його думку, після того, як путін напав на Україну та провів анексію Криму, ВВП рф за один рік впав на 40%, з 2031 мільярда $ до 1331 мільярда. Про це ніхто не говорить. Ці події обвалили і економіку Німеччини, яка втратила за той же 2015 рік близько пів трильйону доларів, та з’їхала з 3868 мільярда до 3362. Це більше 15% від ВВП Німеччини! Союз з рф, який з 1975 року давав Німеччині все більше могутності, після «Крим наш» почав нищити її могутність та ЄС. В 2019 році ВВП США був 24%, водночас ВВП Євросоюзу — 17%. А в 2023 році ВВП США — 26%, а ЄС — 16%.

«Тобто, частка ВВП Євросоюзу у світовому, внаслідок союзу Німеччини з рф, за 12 років скоротилася в два рази — з 31% до 16%. Зараз конкуренція між Вашингтоном та Берліном ввійшла у фінальну фазу. Спочатку німці не хотіли розривати союз з рф, навіть після її повномасштабного нападу на Україну. Навіть після Бучі в Берліні відмовлялися постачати Україну зброю. Тільки у вересні 2022 року у Німеччині прийняли політичне рішення влитися в нашу коаліцію. Тобто, союз Німеччини та рф було зруйновано і у Берліні стали купувати не російський, а американський газ», — підкреслює Ю. Буздуган.

За його словами, зараз вирішується останнє завдання конкурентного протистояння Німеччини і США. Німеччина та всі інші країни ЄС нарешті починають вкладатися у власну оборонну промисловість, чого не робили понад 20 років.

«Тепер не тільки США будуть витрачати необхідні кошти на оборону, до них долучаються Німеччина, Франція та інші країни ЄС. Це все повільні процеси, які точно розтягнуться на 4- 5 років. Адже за місяць не вдасться побудувати завод та наростити виробництво озброєння до відповідного рівня. Нагадаю, що з мільйона обіцяних снарядів для України, країни ЄС виробили у 2023 році лише 200 тисяч. Скоріш за все цією логікою і керувався міністр оборони Британії.

Узагальнюючи, ясно, що німці у протистоянні програли американцям. Тому зараз ЄС чекають не найкращі часи. Не факт, що ЄС залишиться як такий, бо коли починаються погані часи, європейська солідарність якось раптом зникає. Поляки вже почали блокувати кордон з Україною, а німці так само почали блокувати кордони з Польщею", — підкреслює Ю. Буздуган.

На його думку, збільшення витрат на оборону призведе до падіння доходів та протестів всередині країн ЄС. В Німеччині селяни вже почали акції протесту. Тому перемога над рф та світом деспотій дорого коштуватиме вільному світу. Втрати будуть нести всі вільні країни. І дай Боже, щоб ці втрати були тільки фінансовими.

«Країни ЄС втратять комфортний світ, де можна було розслабитися і просто жити. І їх, і нас чекає нова реальність. Це не просто Новий Світовий Порядок, а Новий Світ, не такий, як був 30 років тому. Світ, де кожен буде нести пряму відповідальність за свої дії чи бездіяльність. Україна в цьому Новому Світі виграє найбільше. Заслужила», — резюмує експерт.

Рекомендовані публікації