Чеські BREN 2 складатимуть на потужностях підприємств «Укроборонпрому»

На потужностях підприємств «Укроборонпрому» складатимуть чеські штурмові гвинтівки BREN 2.

Чеські BREN 2 складатимуть на потужностях підприємств «Укроборонпрому»
Чеські BREN 2 складатимуть на потужностях підприємств «Укроборонпрому»

Про це повідомив міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

​​За його словами, акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість» уклало угоду з чеською компанією Česká zbrojovka a.s. про передачу ліцензії.

«Це дасть змогу складати гвинтівки стандарту НАТО, зокрема, модель CZ BREN 2 в Україні та оснастити ЗСУ перевіреною, високоякісною стандартною вогнепальною зброєю, яка посилить їхні оперативні можливості», — наголосив Камишін.

У повідомленні зазначається, що CZ BREN 2 використовують військові формування та правоохоронні органи по всьому світу, наприклад, армія Чеської Республіки, Збройні сили України, Оперативна група французької національної жандармерії (GIGN), португальська армія, польська прикордонна служба, румунська жандармерія тощо.

«Передача технологій від країн — членів НАТО є ключовим моментом для нашої компанії, зумовленим успішним міжнародним партнерством та реформою ОПК. Ця ініціатива є важливим кроком на шляху до створення Арсеналу вільного світу в Україні», — наголосив гендиректор «Укроборонпрому» Герман Сметанін.

Генеральний директор Česká zbrojovka Ян Заїц зазначив: «Для нас велика честь підтримувати зусилля України, спрямовані на прийняття стандартного обладнання НАТО та підвищення спроможності її оборонної промисловості. Цей перший крок до повномасштабного проєкту з передачі технологій для гвинтівки CZ BREN 2 є прямим наслідком її успішного застосування Збройними Силами України на полі бою».

Проєкт передачі технологій виробництва штурмових гвинтівок CZ BREN 2 був представлений в Україні як ключова ініціатива на Першому міжнародному форумі оборонних індустрій (DFNC1) в Києві, який відбувся наприкінці вересня 2023 року.

Восени торік у міністерстві оборони Чехії повідомили, що розгортання виробництва цієї вогнепальної зброї на українських потужностях стане одним із «флагманських» проєктів українсько-чеської співпраці.

Штурмові гвинтівки компанії Česká zbrojovka виготовлятимуть в Україні під брендом «Sich» («Січ»).

Окрім того, чехи допоможуть українцям налагодити лінію виробництва боєприпасів. Цей проєкт втілюватиме компанія Sellier & Bellot.