ЄС виділив 500 млн євро для нарощування виробництва боєприпасів

Єврокомісія виділила 500 мільйонів євро для збільшення виробництва боєприпасів у межах підтримки європейського ОПК.

ЄС виділив 500 млн євро для нарощування виробництва боєприпасів
ЄС виділив 500 млн євро для нарощування виробництва боєприпасів

Відповідне повідомлення було опубліковане у п’ятницю, 15 березня.

Це дасть можливість європейській оборонній промисловості наростити обсяги виробництва боєприпасів до 2 мільйонів снарядів на рік до кінця 2025 року.

Також Єврокомісія започаткувала програму з посилення спроможностей європейської оборонної промисловості через спільне замовлення (EDIRPA) та четверту щорічну робочу програму в межах Європейського оборонного фонду (EDF). Загалом ці програми передбачають бюджет на виробництво боєприпасів та озброєння майже на 2 мільярди євро.

500 мільйонів євро виділили в межах Акта на підтримку виробництва боєприпасів (ASAP). Фінансування охоплює інвестиційні проєкти у п’яти напрямках: нарощування виробництва вибухових речовин, порохів, снарядів та ракет, а також випробування, сертифікація та ремонт боєприпасів.

У межах ASAP відібрали 31 проєкт для стимулювання збільшення випуску боєприпасів і ракет в Євросоюзі. Для реалізації цих проектів гроші виділяє не лише ЄС, а й Норвегія. Загальна сума становить 513 мільйонів.

Читайте також


Людство входить у фазу глобального конфлікту по всій планеті — Юрій Буздуган

Іран атакував балістичними ракетами Ірак біля консульства США. Своєю чергою, міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс вважає, що попереду на світ чекає ще складніший період, аніж зараз, і Британії з союзниками варто готуватися до серйозних загроз і подбати, щоб їхня міць виглядала переконливим фактором стримування. Чи розпочнеться нова світова війна та як це вплине на Україну, розбиралися з експертом-геополітиком Юрієм Буздуганом.

Рекомендовані публікації