Влітку Канада передасть Україні 450 БПЛА SkyRanger

Канада влітку розпочне передачу Україні 450 багатоцільових безпілотних літальних апаратів SkyRanger.

Влітку Канада передасть Україні 450 БПЛА SkyRanger
Влітку Канада передасть Україні 450 БПЛА SkyRanger

Про це розповіли у міністерві оборони України.

За даними відомства, на позачерговому засіданні керівної групи «коаліції дронів» Україна проінформувала партнерів «про ситуацію на полі бою та нагальні потреби для відбиття атак ворога».

Було вирішено, що Канада влітку розпочне передачу 450 багатоцільових БПЛА SkyRanger.

Ще у лютому цього року канадський міністр оборони Білл Блер повідомляв, що країна передасть 800 безпілотних комплексів SkyRanger R70.

Передача дронів фінансується за рахунок військової допомоги Україні розміром 500 мільйонів доларів США.

Про цю допомогу прем’єр-міністр Джастін Трюдо оголосив під час свого візиту до Києва в червні 2023 року.

Багатоцільовий безпілотний комплекс SkyRanger R70 розроблений компанією Teledyne FLIR.

До його складу входять мультироторні безпілотники вертикального злету і посадки, що можуть виконувати розвідувальні та логістичні функції.

Безпілотники оснащені автономною навігаційною системою, що дає можливість працювати безпілотнику під ручним або автономним керуванням без прив’язки до супутникових сигналів.

Виробник заявляє, що бортовий комп’ютер здатен автоматично захоплювати цілі на відстані до 5 км та ідентифікувати до 10 рухомих об’єктів одночасно.

Дрони SkyRanger R70 мають каркас із вуглецевого волокна та магнію. Вони можуть працювати на висоті до 4500 метрів над рівнем моря, витримують тривалий вітер 65 км/год, а також пориви до 90 км/год. Вони здатні нести корисне навантаження до 3,5 кг, що дає можливість використовувати безпілотну платформу, окрім розвідки, ще і як засіб доставки вантажів або ж для скидання боєприпасів.