Що означає ратифікація Римського статуту для України, розповів юрист-міжнародник

Це важливий крок на шляху до встановлення правосуддя та притягнення до відповідальності росіян за війну в Україні.

римусова паспортизація є порушенням норм міжнародного гуманітарного права.
римусова паспортизація є порушенням норм міжнародного гуманітарного права.

Про це в коментарі повідомив юрист-міжнародник, народний депутат VI-VII скликань, керівник Українського центра соціально-правових досліджень Володимир Пилипенко.

«Це важливий крок на шляху до ЄС. Разом з тим йде ратифікація ідеї стати повноправним членом Асамблеї держав учасниць суду. Це дасть можливість брати участь у розробці поправок до статуту, а поправки треба вносити з огляду на війну, яка відбувається. Наприклад, примусова паспортизація є порушенням норм міжнародного гуманітарного права. Однак до цього часу не є воєнним злочином. Після ратифікації Римського статуту ми зможемо активніше брати участь саме у цьому напрямку. Також зможемо делегувати кандидатури на посаду суддів у МКС. Також зможемо обирати кандидатури прокурорів та представників секретаріату суду. Своєю чергою, МКС зможе повніше розслідувати всі діяння, які вчиняють рашисти на території України», — зазначає В. Пилипенко.

За його словами, Україна стала 125 державою, яка ратифікувала Римський статут.

«Ми до цього йшли більше 20 років. Це важливий крок на шляху до встановлення правосуддя та притягнення до відповідальності росіян за війну в Україні. Разом з тим, це не усуває необхідності для створення Спеціального Міжнародного Трибуналу для покарання російського керівництва за злочин агресії. На жаль МКС поки не володіє юрисдикцією щодо злочинів агресії, яку вчинили рашисти. Однак ратифікація Римського статуту дасть можливість повніше працювати над притягненням їх за злочин геноциду, який вчиняється в Україні та за воєнні злочини», — резюмує юрист-міжнародник.

Він наголосив, що рашистів, які будуть визнані винними у злочинах в Україні, мають заарештувати, якщо вони будуть перебувати за межами рф та передати МКС.