Київміськбуд перетворився у чорну діру — інвестори

При цьому комісія на чолі з представниками КМДА, що була створена розпорядженням Київського міського голови за підсумками зустрічей із представниками ініціативних груп інвесторів житлових комплексів, забудовником яких є «Київміськбуд», робить все, щоб затягнути час, а не відновити будівництво.

інвестори ЖК Злагода
інвестори ЖК Злагода

Про це під час ефіру заявили інвестори.

«Є два джерела куди йдуть кошти. Це частково Фонд фінансування будівництва (ФФБ) Житлокапітал та Київміськбуд. Тобто, ті, хто купували квартиру в Укрбуд — гроші за розстрочки йдуть у ФФБ. Можна відстежувати всю інформацію по боржниках та щодо розстрочок. Зовсім інша ситуація склалася з Київміськбудом. Тобто компанія Київміськбудом на сьогодні певною мірою — чорна діра, яка проїдає кошти інвесторів», — каже інвестор Р. Петров

До речі, за даними голови Київміськбуду В. Олійника, сума на утримання компанії складає 10 млн грн. Якщо до цього додати кредити, то сума становить 12 — 14 млн.

«Що це за гроші. Це продаж нерухомості та паркінгів з об’єктів Укрбуду. Все це осідає у Київміськбуді та проїдається», — зазначив Р. Петров.

Він нагадав, що 30 листопада 2023 року інвестори провели мітинг під стінами КМДА.

«Тоді ми просили створити робочу групу, щоб налагодити робочий діалог. Після пресконференції інвесторів 1 лютого 2024 року, все трошки зсунулося з місця. Нас запросили до КМДА, після чого в березні було створено комісію. Завдяки їй ми думали розв'язувати глобальні питання, а отримали напівхаос. До складу комісії увійшли заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Владислав Андронов, він же голова наглядової ради Київміськбуду. Ще один учасник — начальник відділу контрольно-аналітичного забезпечення заступника голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень Андронова Ілля Шляхов», — зазначає Р. Петров.

За словами інвесторки, все впирається у відсутність коштів.

«Київміськбуд майже банкрут. Саме тому було створено комісію, яка мала дослідити це питання та вирішити його. Було складено план роботи комісії, в який було включено пункт, який дозволяє внести хаос в роботу комісії та зробити її нефективною. Тобто все, щоб затягувати роботу комісії», — підкреслює Лунькова Вікторія.

«Для вирішення проблем Київміськбуду має бути фахівець, який має знайти оббігові кошти та вивести компанію з кризи. Саме завдяки йому можна почати будівництво, щоб запустити роботу. Тому потрібна докапіталізація. Це питання має бути винесено на сесію Київради, щоб кошти заклали у бюджет на 2025 рік. Однак цього не відбувається, і для деяких членів комісії, інвестори з ініціативніх груп, мабуть, як кістка у горлі. Саме тому Ілля Шляхов почав розхитувати інвесторів, і розповідає про те, що хоче переформатувати представників комісії і навіть виключити зі складу певних інвесторів ініціативної групи та завести на їх місце інших. Тобто роботі ініціативніх груп створюють перепони. Якщо восени у бюджет міста не буде закладено фінансування на 2025 рік, тоді інвестори можуть забути про добудову квартир», — підкреслює Р. Петров.

Ініціативна група закликала інвесторів виходити на мирні заходи цієї осінню під стіни мерії.

«Шановні інвестори, єднаймося, тільки разом ми сила», — резюмує Р. Петров.