Прогалина в законодавстві чи рейдерство: у користувачів СТРГ продовжують відбирати зариблені водосховища

На Вінниччині в Гайсинському районі на річці Соб, законному користувачу водосховища за режимом СТРГ, в супереч законодавству за рішенням суду, заборонили користуватися водосховищем та вести свою діяльність. Подібні випадки фіксуються по всій країні.

у користувачів СТРГ продовжують відбирати зариблені водосховища
у користувачів СТРГ продовжують відбирати зариблені водосховища

Про це в коментарі заявив користувач спецрижиму СТРГ Вадим Швачко.

«Працюю на даному підприємстві з 2009 року. Всі необхідні дозвільні документи були до 2026 року. Це так званий режим СТРГ, по якому я працював та виконував всі умови. Зокрема це стосується охорони, зариблення, вилову біоресурсів. Тобто саме Кабмін надав дозвіл на ведення нашої діяльності. Однак близько року назад прокуратура подала позов, хоча за законом саме міськрада має звертатися до прокуратури до міськради, що я незаконно використовую землю. Коли працював на цьому об’єкті, то ніяких земель там зазначено не було. Я їх і не використовую, бо в роботі використовую живі біоресурси. Тому був не згоден з рішенням прокуратури. Пройшов всі етапи судів. Навіть програв Верховний суд, де було зазначено, що не маю право користуватися даною водоймою, бо використовую землі, тому моя діяльність заборонена. Однак це абсурд, бо згідно з режимом СТРГ зобов’язаний зариблювати та виловлювати. Адже дозвіл на вилов риби є і він не скасований», — каже користувач режиму СТРГ.

Тобто за рішенням суду Вадим Швачко, як користувач спецрежиму СТРГ зобов’язаний передати земельні ділянки міськраді за позовом прокуратури. При цьому водосховищем наразі ніхто не користується.

В. Швачко не виключає, що через прогалини в законодавстві розробили схему, щоб вилучати водосховища у власників, які на них працюють. Тобто роблять рейдерський захват.

«Це явно беззаконня. Я не самостійно туди зайшов працювати. Всі необхідні документи на господарчу діяльність на водосховищі надала держава. Тобто всі документи та дозволи. І тут через 14 років виходить, що я незаконно працював весь цей час. То де ж логіка? Мало того, у владі не можуть дати відповідь, як узаконити мою діяльність. Хоча сплачував всі податки своєчасно», — зазначає В. Швачко.

За його словами, подібні ситуації з віджиманням водосховищ у користувачів зараз можна побачити по всій Україні.

Тож користувачі водосховищ по всій країні обурені діями прокуратури, яка ще робить публікації про те, що забороняють діяльність рибогосподарств на тих чи інших водосховищах без рішення суду.

«Вилучають державні землі під комунальну власність. А це вже повний абсурд. Чим мотивується прокуратура, сказати важко, адже ми не брали землю в оренду і чому звинувачує у незаконній діяльності та хто за цим стоїть питання відкрите», — обурюються користувачі спецрежиму СТРГ.

Довідка

Відповідно до наказу Державного комітету рибного господарства України № 4 від 15.01.2008 року «Про затвердження Інструкції про порядок здійснення штучного розведення, вирощування риби, інших водних живих ресурсів та їх використання в спеціальних товарних рибних господарствах», спеціальне товарне рибне господарство (СТРГ) — це суб’єкт господарської діяльності, основною метою якого є підвищення рибопродуктивності рибогосподарського водного об’єкта шляхом штучного відтворення живих ресурсів, а також шляхом збереження та раціонального використання цінних туводних видів водних живих ресурсів.

Повідомляємо, для створення СТРГ юридична або фізична особа-підприємець подає до Держрибагентства України відповідні документи.