Монголія відкрила скриньку Пандори, буде колапс МКС — політолог

Монголія є заручником рф та Китаю і тому їй важко вести прозахідну політику, однак її керівництво має понести відповідальність за те, що не арештувало президента рф в. путіна.

в. путін під час візиту у Монголії
в. путін під час візиту у Монголії

Про в коментарі i-ua.tv заявив політолог Віталій Кулик.

«Монголія є заручником рф та Китаю. А тут питання не лише залежності, а й політичної перспективи. Нагадаю, що Монголія — буферна територія між Китаєм та рф. А виникла Монголія, як незалежна держава внаслідок компромісу Китаю та Радянського союзу. Тому Монголії важко вести прозахідну політику, хоче в них був демократичний уряд і вони певний час це робили. Саме тоді вони встигли ратифікувати Римський статут, а тепер патрони — рф та Китай вимагають від Монголії дотримуватися рамочної поведінки. Адже світову доведеться реагувати на такі дії. Скоріш за все вони будуть позбавлені права участі і проти керівництва Монголії буде введено санкційний режим. Однак в Монголії порахували, що це набагато менша політична втрата, чим прямий конфлікт з патроном, яким є рф», — зазначає політолог.

На його думку, цікаво, як буде діяти Міжнародний кримінальний суд (МКС), адже цей прецедент не визначено та не прописано, тому рішення доведеться ухвалювати за наслідками і політично реагувати на дії Монголії стосовно путіна.

" Однак суспільство Монголії не задоволено такими діями свого керівництва, але опозиція занадто слабка, щоб заблокувати або закликати до відповідальності політичне керівництво. Навряд чи це відбудеться. Однак перед судом стоїть дилема — обмежитеся політичними заявами, чи винести рішення, яке буде суттєвим для тих, хто ухвалював це рішення по запрошенню та прийому путлера. Це не просто політична відповідальність, а й порушення норм, які вони самі ратифікували. Відповідно має бути призупинення членства Монголії або її виключення, а також введення санкційних режимів або ордера на затримання людей у монгольскому керівництві, які ініціювали візит путіна. Іншого сценарію немає, бо буде колапс МКС, адже інші країни можуть піти за сценарієм Монголії. Адже ряд інших країн відмовилися приймати путіна, тому Монголія відкрила скриньку Пандори. Адже, якщо будь-яка держава ігноруватиме приписи МКС, то посиплеться система притягнення до відповідальності у глобальному масштабі. Хоча має бути перезапуск суду та інших механізмів, а також необхідність створення структури, яка б полювала на злочинців. Все це в перспективі. Адже коли цей суд обвалиться і ця архітектура правових інституцій, які були покликані захищати, посиплеться, тоді при перезапущено з’являться нові інституції, які треба буде наповнити новим змістом. В МКС треба навести лад і можливо цей прецедент створить умови для наведення такого ладу", — резюмує політолог.