Визнання Батуринського гетьманства, те саме, що стати на бік москви — дослідник

Батурин коректніше було б називати не столицею України, а ставкою промосковського уряду

Сергій Коваленко
Сергій Коваленко

Про це в коментарі заявив незалежний дослідник історії України Сергій Коваленко.

«Не став би називати Батурин столицею, бо його справжня роль та суть не відповідає столиці у ті часи. Батурин коректніше було б називати ставкою промосковського уряду. Хоча цей уряд не міг похвалитися незалежністю. Він стояв по стойці струнко перед москвою, яка пафосно залучала голів своїх урядів — гетьманами, було навмисно зроблено, щоб підірвати цінність цього титулу. Адже був титул гетьман Війська Запорозького і називаючи ще когось гетьманами вони цей титул фактично нівелювали. Це так само, сказати, що столиця України — Донецьк чи Луганськ. А справжні гетьмани Війська Запорозького, які перебували у Чигирині не визнавали другого гетьманства. Адже визнання Батуринського гетьманства, те саме, що стати на бік москви. Ми замість того, щоб стоять на боці Війська Запорозького, яке в Чигирині мало справжню державну столицю, стаємо на бік москви. Адже Батурин ставав ставкою промосковського уряду. Тобто тієї частини Війська Запорозького, яка полізла під москву. Однак вони не відразу стали сепаратистами. Спочатку вони були звичайними колаборантами», — зазначає дослідник.

На його думку, колаборанти в рамках Війська Запорозького за допомогою москви хотіли здобути владу, щоб усунути гетьмана, який їх не влаштовував, адже вони хотіли промосковського гетьмана.

«Однак потім вони побачили, що не мають достатнього політичного впливу, щоб привести свого претендента до влади у всьому Війську Запорозькому, тому вони вирішили хоча б зробити це для частини. Таким чином з’явився сепаратизм. Тобто московія хоче взяти все, а коли це не вдається, то вона відриває шматочками, а потім це використовує проти решти України, як в 2014 році», — резюмує дослідник.