Викладач фізико-математичного ліцею Києва прокоментував скандал з підручником української мови
Скандал з підручником української мови для 7 класів свідчить про вперто-негативну тенденцію у відношенні нашої держави, її чиновників до освіти, до школи загалом та підручників зокрема.
Про це в коментарі заявив викладач, зв’язківець, ст. сержант ЗСУ Вадим Зінчук.
«Корінь усіх проблем набагато глибший. Те, що ми, українці, маємо зараз в освіті, це вже наслідки багаторічної дезорієнтації цінностей та деіндустріалізації нашого суспільства.
До речі, навіть якщо порівняти українську та західну шкільну освіту, то видно великий дисонанс між розумінням державою рівня відповідальності батьків за навчання дітей. Взагалі, якщо придивитись уважно, можна побачити, що будь-яка сучасна розвинена країна не йде на популізм на поводку в батьків. Наші громадяни закордоном ясно відчули які жорсткі санкції застосовуються до учнів у випадку пропусків або інших порушень поведінки, а якщо і цього замало, то і до батьків теж.
Якщо ми візьмемо сучасні західні системи шкільної освіти та уважно подивимося яким чином контролюється поведінка дітей, то побачимо на певних етапах певні обмеження та правила. При чому доволі жорсткі. І діти там вчаться тому, що привчені, виховані батьками та системами соціальних служб", — зазначає Вадим Зінчук.
Він зауважив, що в Україні «реформаторами» пропагується відвертий вседозвіл та безвідповідальність, що закінчується неможливістю дитиною отримати мотивацію до складної якісної освіти.
«У нас фактично шкільна освіта просто знищується, вона проголошена послугою як щось несуттєве, другорядне, неважливе.
Це диктує і таке ставлення до всіх питань освіти, вчителів та учнів. Адже послуга може бути різною — якісною і недуже: 4 зірочки поставите або 1. Це ж так прикольно, весело і смішно складати такі зіркові рейтинги отриманих послуг.
Тільки ми не усвідомлюємо, що в таку гру програємо стратегічне майбутнє наших дітей та онуків", — вважає пан Вадим.
За його словами, найголовніша біда в тому, якою ми бачимо Україну майбутнього, адже частина з нас так і не зрозуміла, що країна зразка 23 лютого 2022 року нездатна вижити, що потрібно будувати іншу країну з іншими правилами взаємодій в суспільстві, де ми будемо потребувати складної освіти, вимагати якісних підручників для наших дітей.
«Це питання до всіх нас. Ви відчули, що в нашому суспільстві не фантазують над цілями за обрій, у Велике майбутнє?
Тоді якісна складна освіта не потрібна, тоді одразу з'являються продавці «популярних реформ, що пропонують просте, без напружень, приємне для слуху — освітній ерзац.
Саме тому у нас виникають такі скандали як з підручником української мови для 7 класу. Проглянувши кілька його сторінок, побачив деталі, що вказують на низький рівень культури додрукованої підготовки та верстки. Один відомий інтернет-дизайнер якось назвав це дизайн у стилі порносайтів. Все має бути заповнено, а біле твій ворог, ліпи що-небудь аби Було. І байдуже що, головне, щоб кричало і перебивало увагу з лозунгом: «Нормально, прокатит!»
«У 2016 році мені запропонували на вичитку підручник 8 класу з фізики- це була відверта макулатура. Адже в книзі були жахливі фізичні помилки. Показував це колегам і обурювався, сміялись разом, а пізніше стало глибоко сумно, бо підручник було склепано аби як. Там все було переплутано, все не так. А найголовніше, що потім … його за державний кошт надрукували без єдиного виправлення. Там в задачах їздять трамваї, в яких на лампочки в салон напряму подається напруга з мережі 600 В, дизельний двигун має температуру холодильника 107С. …», — каже Вадим Зінчук.
За його словами, проблема з шарлатанським друком підручників з’явилася не сьогодні, й не вчора. Вона виникла через те, що українцям байдуже на освіту власних дітей!
Він підкреслив, що звідси корінь зневажливого ставлення наших чиновників до освіти. Вони винних знайдуть, їх завжди знаходять, вказують, але в загальному «караван реформ» буде рухатись далі до світлого та щасливого — так збудована ця система"
«Каргокульт- невід'ємний елемент промов наших освітніх керманичів. Зараз вони вже розповідають про викладання предметів двома мовами, інтеграцію хімії та англійської мови — і це при тому, що взагалі не лишилось вчителів зі складних предметів, — немає! Тобто в середині вересня повно вакансій викладачів з хімії, фізики, біології. Їх майже не лишилося, залишки від радянської системи. У звичайних школах вже ці предмети часто відсиджує невідомо хто.
У нас не закриті гарячі проблеми шкільної освіти. Але якщо все нормаль, то тоді нехай «реформаторки», «агенти змін» підуть та покажуть майстер-клас. Візьмуть предмет, класне керівництво і проведуть декілька років клас, і без гонорарів, лише на вчительській зарплатні."
Дивлячись на те, що відбувається з нашою освітою, що з нею роблять, яке місце в ній лишається педагогам, вчитель має тихо закрити двері школи, бо суспільство не просинається. Воно продовжує в дрімоті слухати дурню про рожеве щастя замість того, щоб проходити курси з такмеду. А в цей час ворог споряджає нові ракети для атаки на наші міста.
Саме тому керівники освіти так відносяться до всіх процесів. Освіту множиться на нуль, дітей просто обкрадають, залишаючи їх без майбутнього. А винних завжди знайдуть, в крайньому разі це будуть вчителі, і їх знову будуть «перенавчати»", — резюмує В. Зінчук.
На думку суспільства, це все нагадує клуб шахраїв.
«У Всеукраїнській школі онлайн ситуація була схожою, верстку виконували бозна-хто, з нульовим рівнем загальної освіти, деякі уроки прийшлось повертати по 4−5 разів. Бо інакше з’являлись на дошці малюнки нетверезої електро-магнітної хвилі, неправильні формули — і все це транслювалося на всю країну», — резюмує Вадим Зінчук.
Нагадаємо, що в соцмережі обговорюють новий підручник української мови.