В Україні жоден міністр ні за що не відповідає — експерт
А все тому, що система влади в Україні вибудовувалася у такий спосіб, щоб зняти відповідальність з будь-якого чиновника за ухвалення тих, чи інших рішень для того, щоб сховатися під колективну відповідальність.
Про це в коментарі заявив експерт з економічних та політичних питань Юрій Гаврилечко.
«Голова МОЗ не хоче йти у відставку після скандалу з МСЕК, бо це не проблема у Ляшку. Адже за 30 років незалежності система вертикалі влади вибудувана так, що міністр навіть не може собі призначити заступників або звільни їх. А все тому, що система влади в Україні вибудовувалася у такий спосіб, щоб зняти відповідальність з будь-якого чиновника за ухвалення тих, чи інших рішень для того, щоб сховатися під колективну відповідальність. А в нас її немає. Тобто проблема в організації системи державної служби, яка повинна бути ієрархічною без колегіальних рішень, щодо безлічі питань. Відповідно тоді міністр буде за щось відповідати. А так міністри ні за що не відповідають і ніхто ні за що не несе відповідальність. Саме так вибудована система влади, щоб ніхто ні за що не відповідав», — каже експерт.
На його думку, діюча система перетворила всі наші міністерства та відомства на імпотентні інституції.
«Це проблема наших законодавців, які ухвалювали такі закони. Зокрема, якщо подивитися на ситуацію з прокурорами інвалідами, то навряд чи можна знайти щось незаконне у призначенні їм пенсії. Скоріш за все, там все абсолютно законно. А щодо самої інвалідності трохи інша ситуація. Однак має бути піднята проблема спроможності прокурорів виконувати свої посадові обов’язки. Ніхто чомусь не дивується, що сліпий не може бути снайпером. І це не є неповагою до нього. Тобто має існувати система, яка стане запобіжником подібних речей. А просто ліквідація МСЕК нічого не дасть. Адже іншої системи, що встановлення інвалідності, не запропоновано. Те, що пропонує МОЗ — замінити одні комісії на інші. А навіщо такі комісії взагалі? Можна робити перевірки, чи правильно встановлено діагноз, ніж формувати нову корупційну систему, яка буде працювати, як МСЕК. Це та ж сама проблема, що і з урядом та міністрами. Коли немає одного відповідального, а є колегіальний орган, то нікого в житті не можна буде притягнути до відповідальності. Тому потрібно ліквідовувати не МСЕК, а систему. Тобто замість неї будувати іншу систему, де не буде колегіальної відповідальності за ухвалення рішень. Рішення буде лише персональним», — резюмує експерт.
Нагадаємо, що Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявив на пресконференції, що не має наміру подавати у відставку через ситуацію навколо роботи медико-соціальних експертних комісій.