Другий Саміт миру може відбутися в Індії: що це означатиме для України?

Індія на прохання української влади може провести наступний так званий саміт миру, бо у неї немає явної проросійської позиції.

Володимир Зеленський та Нарендра Моді
Володимир Зеленський та Нарендра Моді

Про це в коментарі заявив політолог Володимир Воля.

«Президент Зеленський зустрічався в Україні з прем’єром Моді та обговорював питання завершення війни. Після чого українська влада заявила про те, щоб було чудово, якби наступний саміт відбувся в Індії. Тому це не нова пропозиція та ідея. Індія готова бути державою, яка прийме цей саміт, але зробить це, як нейтральна держава для того», — каже політолог.

На його думку, Україні не варто переживати, що Індія є проросійською країною. Також не варто хвилюватися, що росію тепер визнають не агресором. Адже є резолюція ООН, де майже всі держави світу закликали вивести російські війська за кордони України 1991 року. Навряд чи Індія буде діяти проти цієї резолюції.

«Те, що Моді обіймається з президентом рф — нічого особистого. Індія торгує з рф та займає нейтральну позицію і тому може бути посередником. Тобто Індія може провести наступний так званий саміт миру, бо у Індії немає явної проросійської позиції. БРІКС — це клуб держав, які конкурують за лідерство серед держав так званого глобального Півдня. Немає ніякого статусу члена БРІКС, який би містив у собі невеличкі ознаки союзництва з цими державами. Адже БРІКС — це не організація, а лише платформа, де просто збираються і розмовляють. До речі, БРІКС увійшов у велику системну кризу, яка проявилася за парадним фасадом казанського саміту», — резюмує політолог.