Нібито демократичні погляди у 1994 році привели нас до ядерного роззброєння — Шишкін

Референдуми у Молдові та Грузії показують, що країни стають жертвами ілюзій, як Україна у 1994 році.

Віктор Шишкін
Віктор Шишкін

Про це під час ефіру заявив Суддя Конституційного Суду України у відставці Віктор Шишкін.

«Щодо референдуму в Грузії — це тривожні і можливо трагічні нотки. Адже московія отримує додаткову підтримку і є куди відводити флот, який втік з Криму. Зокрема, на бази, які є в Грузії. Є тривожні нотки у Молдові. Санду отримала понад 40% у першому турі. І перевага у першому турі не гарантує остаточну перевагу. Однак її конкурент, який є представником лівих, тягне до москви. І така тенденція є у всій Європі. Це дуже дивна поведінка так званих лівих», — каже В. Шишкін.

На його думку, щодо референдуму в Молдові то, М. Санду припустилася певної помилки з точки зору певних організаційних моментів.

«Ігнорувати в референдумі Гагаузький анклав, вони не могли. Однак не допустити та проігнорувати участь у референдумі Придністров’я можливо. Адже Придністров’я немає ніякого адміністративного статусу. Вони лише мають статус окупованої території. А це означає, що референдум не проводиться. Адже немає будь яких демократичних основ для проведення демократичних заходів. Зокрема, виборів або референдуму. Тоді давайте такі самі референдуми проводити у Донецькій та Луганській областях або в Криму. А як під дулами автоматів проводити демократичні заходи? Ніяк. Тому на будь-яку силу повинна бути контрсила. І якщо немає демократії, то не треба в неї грати. Адже нібито демократичні погляди у 1994 році привели нас до ядерного роззброєння»,-зазначає В. Шишкін.

На його думку, ратифікація римського статуту є небезпечною для України при невизначеності нашої політики, щодо Придністров’я.

«В 2017 році Конституційний суд Молдови оголосив москальські війська у Придністров’ї окупаційними. А через нашу територію весь час туди шастають вантажі, пов’язані з чистою економікою, а й озброєнням, оснащенням москальських військ у Придністров’ї», — резюмує В. Шишкін.