Внутрішні інтриги — експерт про звільнення голови Держспецзв’язку Мироненка

Скоріш за все, Юрій Мироненко більше не очолює Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації, через внутрішні інтриги. Його місце займає людина з минулої команди, яка замішана у корупційних скандалах.

Юрій Мироненко
Юрій Мироненко

Про це в коментарі заявив фахівець із кібербезпеки Костянтин Корсун.

«Зміна керівника є досить неочікувано. Не було передумов. Адже у публічному просторі не було скандалів чи претензій до роботи Юрія Мироненко. Хоча у його попередника було безліч застережень та мутний бекграунд. Адже його затримували по підозрі у корупції. Крім того, він був недостатньо кваліфікований. До нього було безліч претензій. А ось до Юрія Мироненка таких не було. Тому дуже дивним виглядає його різке зняття з посади Мироненка та призначення на його місце Потія, який багато років перебуває на посаді заступника. Дивно чому його одразу не призначили замість Мироненка, а вирішили тільки зараз, через рік, не ясно. Ситуація дуже підозріла та незрозуміла. Відбуваються якісь внутрішні інтриги», — каже К. Корсун.

Він зазначив, що у прощальному дописі Ю. Мироненко написав про свої досягнення. Зокрема, до яких відніс запровадження процедури у закритому модулі прозоро тендерні закупівлі дронів, налагодження взаємодії з НАБУ та БЕБ, які верифікують кожен контракт. Крім того, зауважив, що до моніторингу цін залучено незалежних антикорупційних журналістів, але не зазначено яких. Також переглянуто попередню суму контрактів на закупівлю дронів на 4, 5 млрд грн.

«Є цікава інформація про кібербезпеку — попри збільшення ворожих атак на 60%, кількість статичних інцидентів зменшена у 20 разів. Якщо брати на віру всі ці вихваляння, виникає питання, а якщо все так класно та чудово, чому тоді Мироненка знімають з посади. Цікаво, які насправді причини, тому що зміни керівника — завжди нестабільність роботи служби. Потрібен час, щоб увійти в курс справ. Будуть кадрові перестановки, що на якийсь час дезорганізує роботу відомства. До зміни керівника треба підходити з обережністю. Чому без будь-яких пояснень та причин було змінено керевника поки неясно. Було розслідування Суспільного, щодо завищення вартості дронів на 600 млн грн під час закупівлі Держспецзв'язку, коли керівником був Щиголь. Це серйозні зловживання. Начебто НАБУ веде з цього питання розслідування. А призначення Мироненка виходило з того, що він начебто є чесною людиною, незайманою в оборудках. Його задачаю було покращення процесу закупівлі дронів. У специфікі Дерєспецзвязку він не розбирався, а знав специфіку дронів та їх закупівлі. Якщо він написав про такі покращення роботи Держспецзв'язку, то чому його тоді змінюють та повертають людину, з минулої команди, яка була заступником у скандального Щиголя? Що пішло не так? Чому Мироненко став „неугодним“? Це питання без відповіді. А влада традиційно це не коментує», — зазначає К. Корсун.

Він підкреслив, що досі є незрозумілою позиція голови Мінцифри Михайла Федорова, щодо різкої зміни керівника Держспецзв'язку.

«Це дивно. Адже, якщо б це було його рішення, то він би це прокоментував. Мовчанка Федорова дає підстави вважати, що з ним це призначення не було погоджено. А як все насправді, дізнаємося дуже скоро», — резюмує К. Корсун.