Україна дає чіткий сигнал, що вона не збирається йти на заморожування війни — політолог
Публікація на The Economist про те, що Україна повинна віддати Донбас та Крим, укріплює інформаційне тло можливих рамок майбутніх перемовин між російським агресором, Україною та країнами, які виконають роль посередника
Про це коментарі заявив політолог Ігор Чаленко .
«Публікація на The Economist — черговий вкид. Подібні пропозиції були у попередніх публікаціях, щодо умов завершення війни. Тобто це фактичне тестування можливого компромісного варіанту, який озвучується на Заході та Сході. Однак рф не хоче поступатися захопленою територією. Це озвучується у західних медіа. Зокрема, що росія хоче зберегти завоювання та їх закріпити. Публікація на The Economist укріплює інформаційне тло можливих рамок майбутніх перемовин між російським агресором, Україною та країнами, які виконають роль посередника», — каже І. Чаленко.
На його думку, в цьому питанні не йде мова про втрату, або збереження суб’єктності України. На даному етапі мова йде про інформаційну компанію та тестування. Зокрема на які поступки може піти Україна, а на які російський агресор.
«Україна дає чіткий сигнал, що вона не збирається йти на заморожування війни. Вона не збирається залишати собі міну уповільненої дії. Адже відсутнє питання реальних гарантій безпеки. А поки Україні не нададуть відповідні гарантії, на жодні компромісні варіанти», — резюмує І. Чаленко.
Нагадаємо, же у 2025 році війна росії проти України може закінчитися шляхом перемовин. Про це пише журнал The Economist.
The Economist вважає, що Україні доведеться прийняти втрату частини своєї території, тобто Крим і східний Донбас. Натомість вона повинна мати надійні гарантії безпеки, ідеальними з яких є повноправне членство в НАТО.